MMTS Kwidzyn - TPR Lublin 33:33 (16:17)

Piłkarki ręczne TPR przywiozły z Kwidzyna remis 33:33 uzyskany w meczu z doświadczonym zespołem MMTS. Nie straciły dystansu do czołówki, bo wyprzedzający je Łączpol Gdynia także zremisował z AZS AWF Wrocław

Nierozstrzygnięty wynik powinien bardziej satysfakcjonować gospodynie meczu w Kwidzynie. Przez większość meczu inicjatywa należała do młodego zespołu z Lublina. Podopieczne trenera Waldemara Czubali częściej prowadziły, a bardziej doświadczone rywalki musiały je gonić. Przewaga lublinianek zarysowała się już na początku meczu. MMTS dopiero po kwadransie zdołał zniwelować stratę i doprowadził do remisu. Wtedy jednak TPR poprawił grę w obronie, wybił rywalki z uderzenia i znowu odskoczył na pięć bramek. Gospodynie dopiero tuż przed przerwą zbliżyły się na dystans jednego gola.

Podobny przebieg miała gra w drugiej połowie. Na pięć minut przed końcem nasze zawodniczki prowadziły czterema bramkami. Końcówka jednak należała do zespołu MMTS. Największą zasługę w uratowaniu przez gospodynie jednego punktu miała rutynowana Ludmiła Tuz, która w decydujących ostatnich minutach rzuciła lubliniankom cztery bramki.

- Jestem zadowolony z tego meczu. Nasz zespół zagrał naprawdę dobrze, mając przeciw sobie drużynę z tak doświadczonymi zawodniczkami, jak Ludmiła Tuz czy Barbara Jadach - ocenia trener Waldemar Czubala.

TPR zagrał w Kwidzynie w poważnie okrojonym składzie. Z powodu kontuzji zabrakło w składzie Iwony Nabożnej, Igi Lipińskiej, Izabeli Krajewskiej, Karoliny Nowickiej, Joanny Sachadyń.

Młoda lubelska drużyna od najbliższego piątku do niedzieli będzie walczyć w swojej hali w półfinale mistrzostw Polski juniorek. W turnieju będzie miała za przeciwników zespoły Łączpolu Gdynia, Beskidu Nowy Sącz i Dwójki Oborniki Wlkp.