17. kolejka I ligi piłkarzy ręcznych: porażki Końskich i Wisły Sandomierz

W starciu dwóch kandydatów do awansu Viret Zawiercie lepszy od SPR Końskie. Podopieczni Wojciecha Jasnosa przegrali trzeci z rzędu mecz ligowy i awans do ekstraklasy stoi pod znakiem zapytania

Viret Huta Zawiercie - KSSPR Końskie 30:28 (16:13)

Końskie: Smagór, Ratuszniak - Matyjasik 3, T. Napierała 1, Bąk 3, Byczkowski, Kutwin 7, R. Napierała 7, Piotr Swat 4, S. Smołuch 3, P. Smołuch, Deszczyński, Świercz, Skiba

- Graliśmy nierówno, były momenty bardzo dobre, jak i słabe - mówi Wojciech Jasnos, trener SPR. Gospodarze wypracowali nawet sześciobramkową przewagę, ale goście wyrównali. - Doszliśmy Viret na 22:22. Potem zdarzyły się dwie kary, jedna głupsza od drugiej i grając w czterech przeciwko sześciu daliśmy sobie rzucić aż cztery gole - dodaje. Goście nie potrafili też wyłączyć z gry najlepszego gracza Viretu Michała Adamuszka, który zdobył aż 11 goli.

Następny mecz ligowy SPR zagra 2 kwietnia we własnej hali z Bocheńskim KS, ale 30 marca czeka go jeszcze pojedynek Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław.

BRW Stal Mielec - SPR Wisła Sandomierz 38:30 (24:12)

Wisła: Włoch, Stolarski - Ogrodnik 11, Krupa 5, Marzec 4, Węgrzynowski 3, Kuroś 2, Cupryś 1, Rędzio 1, Dusak 1, Gach 1, Kutek 1, Kamys, Ćwik

Wisła zagrała fatalnie już w pierwszej połowie. Po 10. minutach zupełnie stanęli, ich rzuty bronił bramkarz Stali i do tego uruchamiał szybkie kontry. Dlatego już do przerwy przewaga gospodarzy wynosiła 12 goli i mecz był rozstrzygnięty. W następnej kolejce Wisła podejmuje swoją imienniczkę z Puław.

Vive II Kielce - Pabiks Pabianice 45:25 (22:8)

Vive: Kuczyński, Bystram - Mochocki 10, Jeżewski 8, Adamczyk 8, Janyst 8, Podsiadło 3, Mróz 3, Trojanowski 2, Sadowski 2, Kubiec 1, Gawęcki, Kwieciński

Mecz z outsiderem rozstrzygnął się po 20 minutach. - Było 17:4 i mogłem wpuścić rezerwowych, którzy spisali się z różnym skutkiem - powiedział Tomasz Strząbała, trener Vive.

W weekend kielczanie w hali przy ul. Krakowskiej rozegrają półfinał mistrzostw Polski juniorów, a najbliższy mecz ligowy Vive II zagra 30 marca w Puławach z Wisłą-Azoty.

Pozostałe mecze 17. kolejki:

Wisła-Azoty Puławy - MTS Chrzanów 30:23 (13:10), Bocheński KS - AZS Politechnika Radomska 35:28. Mecz AZS AWF Biała Podlaska z ASPR Zawadzkie przełożono