Sparingi III-ligowców

Z powodu przełożenia o dwa tygodnie inauguracji rundy wiosennej zespoły trzecioligowe w weekend rozgrywały sparingi. Nie grała Warmia Grajewo, która za to przymierza się do zatrudnienia Philipa Umukoro

- Chcieliśmy coś zagrać, ale w Grajewie nie ma do tego warunków - tłumaczy trener Warmii Piotr Zajączkowski. - Jeśli w tym tygodniu nic się nie zmieni, spróbujemy zagrać gdzieś na wyjeździe, najpewniej w Płocku.

Od piątku z zespołem Zajączkowskiego trenuje Philip Umukoro. 25-letni Nigeryjczyk ma za sobą występy w ekstraklasie w barwach Groclinu Grodzisk Wielkopolski (w sezonie 2000/01) i GKS-u Katowice (2001/02). Ostatnio reprezentował MZKS Kozienice w trzeciej lidze.

- Jeżeli tylko będzie chciał pracować, ma szansę z nami zostać - mówi trener Warmii. - Mógłby grać jako napastnik lub skrajny pomocnik, ale jeszcze to sprawdzimy.

Zmian w składzie nie planują już za to ani w Łomży, ani w Wysokiem Mazowieckiem. Mlekovita w sobotę jeździła do Płocka, gdzie na boisku z syntetyczną trawą pokonała 3:0 aktualnego lidera rozgrywek trzecioligowych, Pelikana Łowicz.

- Przygotowałem już zespół na grę w lidze i to spotkanie potraktowaliśmy bardzo poważnie - opowiada trener Grzegorz Lewandowski. - Bramek mogliśmy strzelić jeszcze więcej. Forma cieszy i teraz pozostaje tylko ją utrzymywać.

Temu ma służyć m.in. pobyt od dziś do piątku w Płocku. To minizgrupowanie zakończy gra z wiceliderem trzeciej ligi Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

Na grę na śniegu zdecydowali się za to łomżanie. ŁKS zremisował w Ostrołęce z czwartoligową Narwią.

- Warunki były bardzo trudne - mówi Gaszyński. - Mimo to stworzyliśmy mnóstwo dogodnych sytuacji strzeleckich, gorzej było z ich wykończeniem.

Sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali nie wykorzystali: Rafał Bałecki, Sławomir Lewicki, Rafał Boguski, Marcin Strzeliński... W końcu jednak ŁKS zdobył gola. Po uderzeniu z dystansu Arkadiusza Chrobota, do piłki w polu karnym Narwi doszedł Strzeliński i uzyskał prowadzenie. Dziesięć minut później było jednak 1:1.

- Zabrakło asekuracji w tyłach, bo nasi stoperzy byli w polu karnym Narwi przy rzucie rożnym - opowiada Gaszyński, który chciałby rozegrać sparing także w kolejną sobotę. Na razie poszukuje rywala.

Mlekovita Wysokie Mazowieckie - Pelikan Łowicz 3:0

Bramki: Łukasz Czyżyk (55., 65.), Paweł Waleszczyk (70.).

Mlekovita: Nowogórski - Lewandowaki, Chrupałła, Bucholc, Reyer, Papiernik (82. Pracz), Waleszczyk, Siara, Marzecz (80. Plewko), Orliński (75. Jakuszewski), Gołębiewski (46. Czyżyk).

Narew Ostrołęka - ŁKS Łomża 1:1

Bramki: Marcin Strzeliński (60.) - Arkadiusz Pyskło (70.).

ŁKS - I połowa: Ulman - Kamiński, Wołczyk, Łukaczyński, Galiński - Lis, Marczak, Stachura, Lewicki - Bałecki, Tyczkowski. II połowa: Ulman - Kamiński, Kowalski, Grabowski, Wołczyk - Strzeliński, Chrobot, Bortnik, Chioma - Boguski, Tyczkowski.