Lider okręgówki lepszy od piłkarzy Rakowa

Porażką 1:4 zakończył się sparing piłkarzy Rakowa z Zielonymi Żarki. Lider okręgówki był zdecydowanie lepszy od lidera IV ligi.

Zieloni w ciągu 45 minut potrafili stworzyć kilka dogodnych okazji. Prezentowali też dobrą skuteczność i do przerwy prowadzili z Rakowem 3:0. W drugiej części gra nieco się wyrównała. Co prawda Zieloni podwyższyli na 4:0, ale w ostatniej minucie sparingu Rafał Popko zdobył honorowego gola dla częstochowian. - Zawodnicy przeszli obok tego meczu i zlekceważyli rywali - ocenia trener Andrzej Samodurow. - Piłkarze z Żarek grali bardzo ambitnie i zasłużenie wygrali.

Raków wystąpił w składzie: Cyruliński, Kołaczyk, Kowalczyk, Jankowski, Żebrowski, Lechowski, Lesik, Lisowski, Bański, Popko, Czok - Susek, Sroka, Ojczyk, Przybylski.

Zwycięstwo odnieśli zawodnicy MKS-u Myszków. Podopieczni trenera Andrzeja Wróblewskiego pokonali Źródło Kromołów 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Damian Sołtysik. W weekend myszkowianie mają zaplanowane spotkanie z Ruchem Radzionków.

W tygodniu odpoczywali piłkarze Sparty Lubliniec, Lotnika Kościelec i KS Włodar Domex. Sparta w niedzielę ma zagrać na sztucznej nawierzchni z Koszarawą Żywiec. Kościelczanie mają umówione spotkania z Juniorem Szarlejka i Kamienicą Polską.

W KS Włodar Domex piłkarze spotykali się przez cały tydzień tylko na treningach. - Zajęcia prowadzimy według ustalonego planu - mówi trener KS Juliusz Kruszankin. - W sobotę spotkamy się z Ekologiem Wojsławice. To atrakcyjny przeciwnik, wicelider IV ligi łódzkiej.