Sport w skrócie

PIŁKA RĘCZNA

Juniorzy Energetyka Gryfino odpadli w ćwierćfinale rywalizacji o mistrzostwo Polski. Gryfinianie o awans do turnieju półfinałowego rywalizowali w Kościanie i przegrali dwa spotkania.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

Kusy Szczecin zdominował niedzielne mistrzostwa okręgu, wygrywając w czterech z pięciu kategorii wiekowych. Zwyciężczynie: junior młodszy - Rita Antoszewska, młodziczki - Klaudia Chmielecka, kategoria młodzieżowa do 9 lat - Martyna Baumgertner, dzieci - Dominika Gralewicz. Wśród dzieci młodszych wygrała Martyna Krupka (UKS Błękitna Szczecin).

ZAPASY

Radosław Dublinowski (AKS Białogard) wywalczył trzecie miejsce podczas zawodów Poland Open w Brzegu Dolnym w kategorii 96 kg.

ŁUCZNICTWO

Halowe mistrzostwa Polski seniorów odbyły się w weekend w Kołobrzegu z udziałem ponad stu zawodników. W konkursie drużynowym mężczyzn wygrała Stella Kielce, a wśród kobiet Łucznik Żywiec. W łukach bloczkowych złoto zdobyli panowie z Talentu Wrocław.

TENIS ZIEMNY

Tomasz Bednarek (KT Masters Szczecin) w pierwszej rundzie turnieju głównego halowych mistrzostw Polski seniorów zagra z Andrzejem Kapą. Jeśli szczecinian wygra, trafi na kogoś z pary: Dawid Olejniczak - Bartłomiej Dąbrowski.