Drugi w historii medal świętokrzyskiego tenisa stołowego na mistrzostwach Polski seniorów

Antonina Szymańska z Rafaello Kazimierza Wielka zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w tenisie stołowym, które odbyły się w Gdańsku.

Podopieczna Antoniego Koceli dotarła do półfinału gry podwójnej. Występując w parze Renatą Gumulą z Bronowianki Kraków, walkę o finał przegrała z późniejszymi złotymi medalistkami Darią Łuczakowską (AZS AWF Wrocław) i Anną Smykowską (KTS Tarnobrzeg). To dopiero drugi medal świętokrzyskiego tenisa stołowego w historii. Dwa lata temu grająca w barwach KTS Sandomierz Kinga Stefańska również wywalczyła brązowy medal, występując w parze z Pauliną Narkiewicz.

W grach pojedynczych Szymańska odpadła po pierwszej grze - trafiła na Magdalenę Cichocką (AZS AWF Wrocław) i uległa 1:4.

Dla drugiej reprezentantki świętokrzyskiego awans do turnieju głównego był sukcesem. Zaledwie 15-letnia Ewelina Krawczuk z Rafaello pokonała reprezentantkę kaju, starszą i bardziej doświadczoną Ewę Bednarską z MKS Polkowice 4:3. W pierwszej rundzie turnieju głównego trafiła na inną kadrowiczkę, Martę Gołotę i przegrała 1:4. Razem z Szymańską sklasyfikowana została na pozycjach 17-32. Do turnieju głównego gry pojedynczej nie udało się awansować Krzysztofowi Piwowarowi z Mustanga Moskorzew. Ten poziom osiągnął w mikście z Eweliną Krawczuk, ale też przegrał pierwszy mecz.