Siatkarze Moderatora Hajnówka wygrali 3:0 z AZS-em Gliwice

Siatkarze Moderatora Hajnówka męczyli się z ostatnim zespołem w rozgrywkach, ale po raz drugi w sezonie wygrali bez straty seta

Gliwiczanie ponieśli w sobotę 13. z rzędu porażkę. Jednak na początku meczu to oni dominowali na boisku. Wygrywali już 11:6.

- Im nie można dać się rozpędzić - twierdzi jeden z trenerów Moderatora Jacek Wesołowski. - Z drugiej strony ciężko się zmobilizować, bo do głowy ciśnie się przekonanie, że taki mecz sam się wygra. Rywale rzucili się na nas i wypunktowali zagrywką.

Przyjmujący w hajnowskim zespole znowu nie spisali się najlepiej. Daleka od oczekiwań (z wyjątkami) wciąż jest także zagrywka.

- Cały czas próbujemy to zmienić, ale im więcej zawodnicy o tym myślą, im bardziej chcą, tym gorzej to wychodzi - tłumaczy trener Marek Antoniuk. - To może dziwne, ale jakoś ciężko gra się nam z AZS Gliwice [w pierwszej rundzie rywale pokonali Moderatora - red.]. O każdy punkt musieliśmy bardzo walczyć. Dobrze, że jednak wygraliśmy tego pierwszego seta, bo inaczej mogłoby być z nami źle.

Gospodarze odrobili straty (15:15), a końcówkę lepiej wytrzymali psychicznie. Potrafili się skoncentrować, popełniali mniej błędów i wygrali 28:26.

W kolejnych partiach nie było aż takiej nerwówki. Chociaż walka wciąż była wyrównana. W drugim secie siatkarzy Moderatora na kilkupunktowe prowadzenie wyprowadził Maciej Wołosz. W końcówce trzeciej partii z kolei prowadzili już 24:20, by stracić trzy punkty z rzędu. Potrzebna była przerwa na żądanie trenera, by skończyć mecz.

- Nieważny jest styl, ale zwycięstwo. Jesteśmy zadowoleni z tego wyniku i punktów - podsumował Jacek Wesołowski. - Gra momentami pozostawiała wiele do życzenia, ale zwycięzców nie ma co sądzić.

- Jednak za tydzień w Świdniku musimy zagrać dużo lepiej, by wygrać - dodał Marek Antoniuk.

W minionej kolejce nie odbył się mecz przeżywającego problemy organizacyjne KPS-u Wołomin, który mógłby jeszcze zagrozić naszemu zespołowi w walce o utrzymanie. Nie wiadomo, czy wołominianie dokończą rozgrywki.

Moderator Hajnówka - AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:0

Sety: 28:26, 25:21, 25:23.

Moderator: Malczewski, Wołosz, Gołębski, Babińczuk, Aleksandrowicz, Hajbowicz, Kubeł (libero) - Maksymiuk, Kacperski.

Wyniki innych spotkań 21. kolejki: Skra II Bełchatów - AZS Opole 3:0; BBTS Bielsko-Biała - Jadar Radom 3:2; Joker Piła - SPS Zduńska Wola 3:1; Chemik Bydgoszcz - Avia Świdnik 3:0; Gwardia Wrocław - GTPS Gorzów Wielkopolski 3:0. Orzeł Międzyrzecz - KPS Wołomin nie odbył się.

Tabela

Zwycięzca awansuje do PLS; drugi zespół zagra w barażu z 9. z Serii A. Do II ligi spadną cztery drużyny, nie licząc Avii (ma zagwarantowane utrzymanie).