Pogoń 04 Szczecin liderem II ligi futsalu

Szczeciński zespół występujący w grupie północnej wygrał spotkanie we Włocławku, dzięki czemu awansował na fotel lidera rozgrywek.

Szczecinianie przed tygodniem pauzowali (przyznano im walkowera, gdyż Wulkan Tryumf Wrocław nie przyjechał na mecz) mogli więc spokojnie przygotowywać się do wyjazdowego pojedynku z Polindeksem Włocławek. Spotkanie było wyrównane do 30. minuty. W pierwszej połowie goście trzykrotnie prowadzili (po golach Pawła Jatczaka, Adama Celebana i Roberta Sikorskiego), ale za każdym razem gospodarze doprowadzali do remisu. O sukcesie Pogoni zadecydowały ostatnie siedem minut. Gola zdobył Paweł Dąbrowski, kolejną uzyskał Celeban, a Radosław Kozieł bezbłędnie wykorzystał rzut karny. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Pogoń 04 wygrała 6:4.

Nasz zespół jest teraz pierwszy w tabeli, z punktem przewagi nad Arpolem Toruń (główny rywal do bezpośredniego awansu, wicemistrz będzie grał w barażach), ale torunianie mają jedno spotkanie mniej. Trzeci w tabeli - TPH Polkowice - traci sześć punktów do szczecinian, a do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki.

Kolejny mecz Pogoń 04 zagra dopiero za dwa tygodnie w Legnicy z ekipą TPC Komputery (w pierwszym meczu szczecinianie wygrali 20:2).