Piłkarki ręczne Dwójki Łomża awansowały do półfinału mistrzostw Polski juniorek

Piłkarki ręczne Dwójki Łomża wykorzystały atut własnej hali i zajęły drugie miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Tym samym wystąpią w półfinale. - Nie jesteśmy bez szans na awans do finału - mówi trener łomżynianek

Podopieczne Stanisława Niedbały udział w turnieju rozpoczęły od łatwego zwycięstwa 36:15 nad UMKS-em Busko Zdrój.

- Rywal był na tyle słaby, że próbowaliśmy ukryć prawdziwe umiejętności przed ważnym spotkaniem z Olimpią Nowy Sącz - wyjaśnia trener. - Właśnie ten mecz decydował o tym, czy awansujemy do półfinału. Na koniec turnieju czekał na nas bowiem zdecydowany faworyt, MKS TPR Lublin.

Łomżanki rozegrały z Olimpią jedno z najlepszych w opinii trenera spotkań w karierze. Zdecydowanie najwięcej braw zebrała bramkarka Urszula Leszczyńska.

- Wybroniła mnóstwo strzałów, grała jak natchniona - ocenia trener Dwójki. - Miała największy wkład w zwycięstwo nad ekipą z Nowego Sącza 27:22. Jej świetna postawa została dostrzeżona przez trenerów, którzy przyznali jej tytuł najlepszej bramkarki turnieju.

- Z zespołem z Nowego Sącza reszta zawodniczek też zagrała fantastycznie. Moje zawodniczki włożyły w to spotkanie tak dużo sił, że zabrakło ich na ostatnie spotkanie z lubliniankami - dodaje Stanisław Niedbała.

Dwójka tylko w pierwszej połowie prowadziła z MKS-em TPR wyrównaną grę. W 19. min przegrywała bramką (8:9), jednak słaba końcówka pierwszej połowy oraz początek następnej zadecydowała o powiększeniu przewagi rywalek do ośmiu goli (13:21). Zespół z Lublina wygrał 30:21.

- Zajęliśmy drugie miejsce i awansowaliśmy do półfinału, co jest dla nas ogromnym sukcesem - mówi szczęśliwy trener Niedbała. - Z nieoficjalnych wieści wiem, że kolejny turniej rozegramy w Tczewie z ligowym rywalem Samborem. Gospodarze będą faworytem, ale dwie pozostałe drużyny są w naszym zasięgu. Otwiera się przed nami szansa awansu do finału mistrzostw Polski, której nie zmarnujemy. Gra na tym poziomie jest moim marzeniem.

Trzy z łomżyńskich piłkarek znalazły się w piątce klasyfikacji na najskuteczniejszą zawodniczkę zawodów. Drugie miejsce przypadło Katarzynie Cekale (18 bramek), na czwartej i piątej pozycji uplasowały się Urszula Bukłaho (17) oraz Kamila Wróbel (15). Poniżej oczekiwań wypadła za to Monika Aleksandrowicz, która trenuje w SMS-ie Gliwice, ale Dwójkę wzmocniła na czas ćwierćfinału.

- Brakowało jej zgrania z zespołem - tłumaczy Niedbała. - Przed półfinałem zwrócę się do SMS-u, aby zwolnił zawodniczkę tydzień przed turniejem.

Skład łomżynianek

Zawodniczki Dwójki awans do półfinału wywalczyły w składzie: Urszula Leszczyńska (bramkarka), Ewa Getek, Katarzyna Cekała, Marta Oleksy, Elwira Kowalewska, Urszula Bukłaho, Magdalena Jarmoszko, Paulina Kuczyńska, Marlena Hermanowska, Karolina Armista, Kamila Wróbel, Magdalena Biaduń, Monika Aleksandrowicz.