Sport w skrócie

DALEKO W BELGII. Nie udał się bilardzistom Contactu Kielce start w pierwszych w tym roku zawodach z cyklu EPBF Euro Tour, które odbyły się w belgijskiej miejscowości Kortijk. W turnieju w odmianę 9 bil Radosław Babica był dopiero 49., a jego kolega klubowy Mariusz Roter został sklasyfikowany na 65. pozycji. Najlepszy w stawce 174 bilardzistów z całej Europy był Holender Niels Feijen. Ten zawodnik objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Euro Tour, a najlepszy z Polaków - Babica - jest dwunasty. Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się w połowie kwietnia we Włoszech.

TRZYNASTOLETNIA SENSACJA. Zaledwie 13-letni Maciej Życiński z Jędrzejowa, grający w bilard zaledwie od półtora roku, został zwycięzcą pierwszych zawodów z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich w odmianę 9 bil. Młody bilardzista wygrał wszystkie mecze, a w finale pokonał kielczanina Grzegorza Nowaka 3:0. Na trzecich miejscach sklasyfikowano Grzegorza Tomasika (Elektrociepłownia Kielce) i Ziemowita Janaszka (Contact Kielce). Zawody miały rekordową obsadę - wzięło w nich udział 51 zawodników z klubów Contact i IKS Tarnów, Kielc i Ostrowca oraz duża grupa debiutantów. Z tego powodu część gier trzeba było przenieść z klubu Karakal do Ośrodka Szkolenia PZBil. Kolejne zawody w "ósemkę" odbędą się 9 kwietnia.

SPORTING WYGRAŁ W NOCY. Szesnaście zespołów wzięło udział w II nocnym turnieju czwórek piłkarskich o puchar pubu Havana. Najlepszy okazał się Sporting, który w finale po bramce Radosława Zygmunta pokonał 1:0 drużynę Szkoły Jazdy Vega. Na trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali pokonani w półfinałach - Siódemka i Betis Leszczyny. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Jaworski ze Sportingu, a bramkarzem Paweł Kępa (SJ Vega). Tytuł króla strzelców z 8 bramkami wywalczył Marcin Kołodziejczyk z Renesansu.

WSZYSTKO DLA GRANATU. Drużyna Granatu Skarżysko wygrała XVII turniej halowej piłki nożnej o puchar przewodniczącego miasta i gminy Końskie. W drodze po wygraną gracze Granatu pokonali Americanos Końskie 4:1, zremisowali 2:2 z Neptunem Końskie i rozgromili 11:4 Tęczę Gowarczów. Piłkarze ze Skarżyska otrzymali też komplet wyróżnień indywidualnych - Cezary Nowak był najlepszym strzelcem i zawodnikiem, a Rafał Rafalski bramkarzem.

ZEBRANIE KAPITANÓW. Dziś o godz. 17 w siedzibie Świętokrzyskiego Związku Ognisk TKKF przy ul. Sienkiewicza 68 w Kielcach odbędzie się zebranie organizacyjne kapitanów drużyn, które zagrają w piętnastej jubileuszowej edycji halowego turnieju piątek piłkarskich im. Mieczysława Zientala. Są jeszcze wolne miejsca, a dodatkowe zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: 366 02 33 (TKKF) lub 346 22 78 (sędzia główny Andrzej Kotkowski). Pierwsze mecze jubileuszowej edycji w niedzielę od godz. 9.

ZAPISY DO "FAMILY CUP 2005". W niedzielę o godz. 10 na stoku Telegrafu rozegrane zostaną wojewódzkie eliminacje X Amatorskich Mistrzostw Polski "Family Cup 2005" w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Chętni do startu w tych dwóch dyscyplinach mogą się zgłaszać do soboty do godz. 18 w Karczmie na stoku (tel. 368 74 26). Wpisowe dla młodzieży do 17 lat wynosi 20 zł, a dla dorosłych 25. Start pierwszego zawodnika w niedzielę o godz. 10. Po zakończeniu zawodów zaplanowano losowanie nagród dla wszystkich uczestników oraz poczęstunek.