Po wyborach żeglarskich władz

Przez cztery lata sternikiem żeglarstwa na Warmii i Mazurach będzie Czesław Kalinowski, prawnik z wykształcenia, mieszkający w Giżycku, a pracujący w Olsztynie

Czesław Kalinowski wybrany został na prezesa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego na czteroletnią kadencję, w trakcie spotkania sprawozdawczo-wyborczego WMOZŻ, które odbyło się podczas minionego weekendu w Olsztynie. "Gazeta" ustaliła, że nowy prezes jest prawnikiem z wykształcenia i dyrektorem Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie. Pochodzi z Mikołajek, mieszka w Giżycku, ale z Olsztynem zamierza się związać na dłużej. Pasją Czesława Kalinowskiego jest żeglarstwo. Fakty te ustaliliśmy, bo stary zarząd z odchodzącym prezesem na czele, jak zwykle, zapomniał o powiadomieniu "Gazety" o wyborach. Nigdy zresztą o to nie dbał i nie informował nawet o regatach. Teraz ma być inaczej, o czym przekonany jest m.in. Tomek Rumszewicz z Olsztyna, trener kadry klasy Finn.

- Osobiście zgłosiłem kandydaturę Czesława Kalinowskiego na prezesa, bo jestem przekonany, że znakomice nadaje się na tą funkcję - powiedział "Gazecie" Tomasz Rumszewicz. - Sadzę, że nowy prezes połączy interesy środowisk żeglarskich od Giżycka zaczynając, poprzez Mrągowo i Olsztyn, a na Iławie kończąc. Niebawem w gronie członków zarządu dokonamy podziału funkcji i z optymizmem ruszamy do pracy. A wierzę, że zmiana władzy wyjdzie tylko na dobre żeglarstwu na Warmii i Mazurach.

Nowy prezes będzie pracował z zarządem WMOZŻ. W jego skład weszli: Tomasz Rumszewicz (Olsztyn), Wojciech Caban (Giżycko), Janusz Wojciech (Iława), Marek Karbowski (Iława), Dorota Michalczyk (Mrągowo), Marek Mazur (Olsztyn), Jan Kurowicki (Giżycko), Robert Królikowski (Mikołajki), Wojciech Sujkowski (Węgorzewo), Mieczysław Konarzewski (Giżycko), Sławomir Popowicz (Olsztyn), Michał Kalinowski (Ełk), Janusz Kopański (Ostróda), Jarosław Kula (Biskupiec) i Krzysztof Małecki (Ostróda)

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.