Lublin najlepszy w deblu

Halowe Mistrzostwa Polski Dzienniarzy w tenisie

Kwiatkowski (Radio Eska) nie obronił tytułu w grze pojedynczej wywalczonego przed rokiem we Wrocławiu, przegrywając w półfinale z późniejszym zwycięzcą turnieju Tomaszem Platą. Postanowił więc odegrać się w deblu i sztuka mu się udała. W parze z Czelejem (Wydawnictwo Lekarskie) pokonali w półfinale mistrzów sprzed dwóch lat Wojciecha Kaźmierczaka i Włodzimierza Spasiewicza 9:6, a w finale Tomasza Barańskiego i Oskara May'ę 6:4, 6:4. Niespodzianką turnieju deblowego była porażka już w pierwszej rundzie rozstawionych z nr 1. Andrzeja Karczewskiego i Janusza Pawłowskiego.

Czelej, który w grze pojedynczej odpadł już w pierwszej rundzie, walczył jeszcze w turnieju pocieszenia. Doszedł do finału i po morderczej dwuipółgodzinnej walce przegrał w trzech setach z Andrzejem Kozłowskim z Konina. To jego drugi tytuł w grze podwójnej, poprzedni zdobył w ubiegłym roku w Lublinie na otwartych mistrzostwach Polski wspólnie z Włodzimierzem Spasiewiczem.

W mistrzostwach zakończonych w niedzielę startowało blisko 50 dziennikarzy. Grali na sztucznej nawierzchni w Centrum Sportu i Rekreacji Stacja Nowa Gdynia.

Wyniki finałów:

Kobiety: Wanda Narojek (TS Raport) - Ewa Wojdyłło (Twój Styl) 6:2, 6:1.

Mężczyźni: do 44 lat Tomasz Plata (Radio Eska) - Tomasz Barański (Super Express) 6:4, 6:4; 45-54 lata Wojciech Kaźmierczak (PAP) - Janusz Pawłowski (Agencja Fotograficzna 69) 6:3, 6:1; powyżej 55 lat Andrzej Karczewski (PAP) - Aleksy Kosman (Wiadomości Świętokrzyskie) 6:4, 6:4.