SMS Gliwice TPR Lublin 27:27 (12:10)

Piłka ręczna. I liga kobiet. Piłkarki ręczne TPR Lublin przywiozły cenny remis z Gliwic. Uratowały punkt dzięki znakomitej grze w ostatnich minutach

W pierwszej rundzie lublinianki u siebie wygrały z SMS wysoko 38:35. Sobotni mecz w Gliwicach był już jednak bardzo wyrównany. Gospodynie, które mają w składzie 12 reprezentantek kraju juniorek, grają ostatnio coraz lepiej. Przed spotkaniem z lubliniankami wygrały cztery mecze z rzędu. W TPR zabrakło z powodu choroby najskuteczniejszej snajperki Anny Cegłowskiej. Przez większość czasu rywale grali bramka za bramkę, choć częściej prowadziły nieznacznie gospodynie. Kiedy w 38. min lubliniaki wygrywały 15:14, ich osłabienie wykluczeniem Pauliny Tkaczyk wykorzystał SMS i objął prowadzenie 17:15. Trzy minuty przed końcem gospodynie prowadziły 27:23, ale lublinianki świetnym finiszem doprowadziły do wyrównania. Katarzyna Wojdat (która strzeliła wyrównującą bramkę) mogła w ostatnich sekundach strzelić po przechwycie zwycięskiego, ale spychana przez rywalkę nie zdołała pokonać bramkarki SMS.