Kto zapłaci za operacje Łukasiewicza

Polonia Warszawa prowadzi rozmowy z PZPN w sprawie refundacji kosztów operacji Antoniego Łukasiewicza. Wychowanek ?Czarnych Koszul? odniósł kontuzję podczas meczu reprezentacji młodzieżowej ze Słowenią.

- Rozpoczęliśmy takie rozmowy, ale jest za wcześnie, aby coś powiedzieć. Wysłałem pismo do ubezpieczyciela, który w przyszłym tygodniu poinformuje mnie o możliwości zapłaty za tę operację - powiedział wiceprezes PZPN Eugeniusz Kolator.

Sprawa nie jest jednak prosta. Gdyby Łukasiewicz poddał się operacji natychmiast po odniesieniu kontuzji, na miejscu w Słowenii, to wtedy ubezpieczyciel sfinansowałby zabieg. W takim przypadku, kiedy zawodnik wrócił do Polski i po szczegółowych badaniach wyjechał na operację, ubezpieczyciel raczej nie będzie musiał pokryć kosztów leczenia.

Łukasiewicz wyjechał właśnie na operację, która zostanie przeprowadzona w jednej z austriackich klinik. Koszt zabiegu wynosi osiem tysięcy euro. W tym sezonie piłkarz nie wróci już do gry. Prawdopodobnie czeka go aż ośmiomiesięczna przerwa w występach na boisku.