NBA. Porażka San Antonio

Koszykarze San Antonio Spurs, najlepszej do tej pory drużyny NBA, przegrali niespodziewanie w środowym meczu z Washington Wizards 87:95.

Wizards odnieśli w środę trzecie z rzędu zwycięstwo. Zespół ze stolicy poprowadzili do triumfu Antawn Jamison (35 punktów i 11 zbiórek) i Gilbert Arenas (24 pkt.). W drugim meczu z rzędu w składzie Spurs zabrakło Tima Duncana, który cierpi na kontuzję kostki. Pod jego nieobecność najskuteczniejszym graczem zespołu był Tony Parker (22 punkty, a ponadto 9 asyst i 8 zbiórek).

Spurs pozostali drużyną z najlepszych bilansem w całej NBA (39 zwycięstw - 11 porażek), ale teraz pozycję lidera dzielą z Phoenix Suns.

O wiele dłużej niż Spurs bez swojej największej gwiazdy muszą sobie radzić koszykarze Los Angeles Lakers. Kobe Bryant znów w środę nie zagrał, ale tym razem jego zespół wygrał bez niego. Zespół z Kalifornii pokonał po dogrywce New Jersey Nets 104:103. Najlepszy w ekipie Lakers był Lamar Odom (16 punktów i 19 zbiórek), a najskuteczniejszy - Jumaine Jones (20 pkt.). W drużynie Nets po raz drugi z rzędu triple-double zaliczył Jason Kidd (28 pkt., 12 asyst i 12 zbiórek).

Do dogrywki doszło też w Nowym Jorku. Knicks nie sprostali Miami Heat, ulegając 110:116. Shaquille O'Neal zdobył 16 punktów dla gości. Zapisał także na swoim koncie 13 zbiórek. W drużynie Heat znów błyszczał Dwyane Wade (30 pkt.).

Dziewiąte zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy New Orleans Hornets. Drużyna Macieja Lampego pokonała na wyjeździe Portland Trail Blazers 91:80. Polak nie zagrał nawet minuty.