Kolejny sparing Hetmana

Piłkarze zamojskiego Hetmana zagrają dziś mecz kontrolny w Rzeszowie z III-ligową Stalą. W meczu wystąpi również napastnik Tomasz Albingier, którym ostatnio zainteresowana była występująca w ekstraklasie stołeczna Polonia.

W Zamościu głośno było ostatnio o tym, że dziś Albingier (na zdjęciu) ma być testowany w Polonii. - Zawodnik jest wyznaczony na dzisiejszy sparing ze Stalą - twierdzi trener Hetmana Grzegorz Wesołowski. - Sprawa zainteresowania I-ligowca Tomkiem jest mi znana.

- Kwestia Polonii i mojej osoby pojawiła się w miniony piątek - mówi Tomasz Albingier. - Rozmowy były prowadzone przez mojego menedżera. Jednak już w niedzielę sprawa upadła - nie byłem zainteresowany tym, co oferowali działacze stołecznego klubu. Jadę dziś z Hetmanem na sparing do Rzeszowa i nie zamierzam pojawić się na testach w Polonii.

W dzisiejszym meczu zamościanie mają sprawdzić 19-letniego bramkarza KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Rafała Kwapisza. Zagra także jeden z Ukraińców Siergiej Sergiejew (22 lata, Karpaty Lwów), który od pewnego trenuje z zespołem. Jego kolega Władimir Rackij (24 lata, Nistru Kiszyniów - Mołdawia) w poniedziałek wyjechał już z Zamościa. W rzeszowskim sparingu zabraknie za to testowanego w ubiegłym tygodniu innego golkipera Piotra Waśkiewicza z Tomasovii Tomaszów Lubelski. W sprawie jego pozyskania zainteresowane kluby nie doszły do porozumienia.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.