CCC Polkowice - ŁKA Łódź 77:52

Pewne i łatwe zwycięstwo koszykarek CCC Polkowice. Najlepszy mecz w sezonie rozegrała Natalia Waligórska, która rzadko do tej pory pojawiała się na parkiecie

Rozgrywająca CCC Polkowice występowała na boisku przez 27 minut i w tym czasie zdobyła 16 punktów przy bardzo dobrej skuteczności (6/7 z gry), a także miała trzy asysty. To do tej pory zdecydowanie jej najlepszy występ w tegorocznych rozgrywkach.

- Natalia fizycznie była zawsze dobrze przygotowana do gry, ale wcześniej prezentowała się poniżej możliwości i oczekiwań. Przełom nastąpił kilkanaście dni temu, bo już przed meczem w Brzegu na treningach spisywała się znakomicie, no i dziś tylko to potwierdziła w meczu. To ważne, bo Agacie Nowackiej bardzo potrzebna jest wartościowa zmienniczka - oceniał zawodniczkę prezes CCC Polkowice Krzysztof Korsak.

Losy spotkania rozstrzygnęły się po przerwie. W trzeciej kwarcie polkowiczanki dzięki świetnej obronie i umiejętnie wyprowadzanym szybkim atakom w krótkim czasie wypracowały sobie wysoką przewagę, którą bez problemów utrzymały do końca. W meczu z ŁKS-em po raz pierwszy polkowickim kibicom zaprezentowała się nowa zawodniczka Alina Słabęcka. Wypadła przyzwoicie, trzykrotnie popisując się rzutem za trzy punkty. Na ligowy debiut doczekała się wychowanka Beata Tomska. Zagrała bez kompleksów i zdobyła swoje pierwsze punkty w lidze.

CCC Polkowice - ŁKS 77:52. Kwarty: 22:13, 9:16, 30:11, 16:12

CCC: Marczewska 11, Słabęcka 9 (3), Żytomirska 8, Koryzna 5 (1), Nowacka 4 oraz Waligórska 16 (1), Pałka 11, Jasnowska 8, Kłosińska 2, Stempniewicz 2, Tomska 2.

ŁKS: Włodarska 15, Makowska 15 (2), Dominauskaite 14 (4), Arażny 5, Owczarek 1 oraz Szymańska 2, Golemska 0, Stefańczyk 0.

Pozostałe wyniki: Lotos Gdynia - Meblotap Chełm 88:84, PZU Polfa Pabianice - AZS Poznań 75:72, Wisła Can-Pack Kraków - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 92:40, AZS Gorzów Wlkp. - Cukierki Odra Brzeg (15.30)