Zaczęli strzelać

Dwa zwycięstwa, remis i porażka, to bilans najlepszych piłkarskich zespołów na Lubelszczyźnie w sobotnich meczach towarzyskich

Przebywający na zgrupowaniu w Gdańsku piłkarze I-ligowego Górnika Łęczna pokonali występującą o dwie klasy niżej Lechię Gdańsk 3:0. W barwach łęcznian zadebiutował Jarosław Popiela.

GÓRNIK 3 (0)

LECHIA 0

BRAMKI: Szałachowski (50.), Madej (65.), Kucharski (80.).

Górnik: Mioduszewski (46. Bledzewski) - Pawelec,

Jurkowski (46-Nikitovie), Bożyk, Popiela (70. Nowak) - Madej, Piotr

Bronowicki (46. Siklie), Kucharski (46. Wędzyński), Nazaruk (46.

Grzegorz Bronowicki) - Jezierski (75. Tobiszewski), Szałachowski

(80. Prędota).

Remis z II-ligowcem

Do Kielc trener Jerzy Krawczyk zabrał zawodników, których przyszłość w lubelskim klubie jest już określona. Zabrakło graczy sprawdzanych na treningach, np. Kamila Witkowskiego. Bardzo szybko zdobyte przez lublinian dwa gole były sporym zaskoczeniem dla II-ligowca. Szkoda, że trzech okazji w pierwszej części gry nie wykorzystali Robert Chmura, Marcin Popławski i Paweł Zajączkowski. Po przerwie bramkarza Kolportera próbowali zaskoczyć Michał Maciejewski, Paweł Maziarz, Grzegorz Szymanek i znowu Chmura.

- Cieszy mnie fakt, że wreszcie strzeliliśmy bramki - mówi trener Krawczyk. - Szkoda tych niewykorzystanych okazji do podwyższenia wyniku. Drugiego gola straciliśmy po błędach w kryciu przy rzucie wolnym. Nie upilnowany piłkarz gospodarzy pokonał Bartka strzałem z głowy.

KOLPORTER KORONA KIELCE 2 (1)

MOTOR LUBLIN 2 (2)

BRAMKI:

Kolporter: Rafał Wójcik (24.), Aleksandar Radunović (75.).

Motor: Robert Chmura (6.), Marcin Popławski (10.).

SKŁAD

Motor: Rachowski - Kubiak, Maciejewski, Jaroszyński, Chmura - Syroka, Kamiński, Maziarz, Zajączkowski - Popławski, Szymanek. Po przerwie grali: Wójcik, Żmuda, Szewc, Lenart.

Już ze "Szczwiem"

Spotkanie w Lubartowie rozegrane było na dobrze przygotowanej głównej płycie stadionu Lewartu. W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli III-ligowcy, a dogodnych okazji nie wykorzystali Borys Kaczmarski i Rafał Szczawiński (od czwartku trenuje w Lubartowie, wcześniej przymierzał się do Avii Świdnik).

- Dwa błędy w defensywie sprawiły, że straciliśmy na początku drugiej części gry obie bramki - mówi szkoleniowiec Lewartu Arkadiusz Smolarz. - Już później gra jakoś nam się nie układała. Cieszymy się z powrotu Rafała Szczawińskiego. Nadal będziemy bacznie obserwować Krzysztofa Koeglera, obrońcę z MKS Myszków.

- Próbujemy grać czterema obrońcami - tłumaczy ustawienie na boisku trener Czarnych Marek Sadowski. - Z różnych powodów nie zagrali Darek Szafranek, Paweł Przybysz, Rafał Dryk i Andrzej Gutek (testy w Avii Świdnik). Bardzo dobrze za to wypadli wypożyczeni z Legionu Lublin 15-letni obrońca Adam Kramarz, reprezentant Polski i o dwa lata od niego starszy Michał Popajewski (środek pomocy).

LEWART LUBARTÓW 1 (0)

CZARNI DĘBLIN 2 (0)

BRAMKI

Lewart: Marcin Pisarczyk (70.).

Czarni: Wojciech Białek (50.), Wojciech Kępka (60.)

SKŁADY

Lewart: Karnas - Mitura, Koegler, Nowak, Palica, Kaciczak, Szczawiński, Chrupała, Kaczmarski, Onufryjuk, Klepacz. Po przerwie grali: Maciążek, Bednaruk, Nogal, Brzozowski, Bordzoł, Pisarczyk, Serwin.

Czarni: Styżej - Kramarz, Wieleba, Wajs, Łukasiewicz, Skrzypek, A. Sadowski, Kamiński, Luty, Kępka, Białek. Grali po przerwie: Popajewski, Iwanowski, Rutkowski.

Wysoki poziom w Zamościu

W pierwszej połowie w wybornej okazji dla Hetmana przestrzelił Przemysław Gałka, a po przerwie pojedynek sam na sam z bramkarzem Gorzyc przegrał Jacek Iwanicki.

- Było to bardzo pożyteczne spotkanie kontrolne - mówi szkoleniowiec Hetmana Grzegorz Wesołowski. - Mecz momentami stał na bardzo wysokim poziomie. Dwóch testowanych Ukraińców: Siergiej Sergiejew (22 lata, Karpaty Lwów) i Władimir Rackij (24 lata, Nistru Kiszyniów - Mołdawia) pozostawimy jeszcze do środkowego meczu w Rzeszowie ze Stalą. Dopiero wówczas powinniśmy podjąć decyzję co do ich przyszłości w Hetmanie.

HETMAN ZAMOŚĆ 2 (0)

TŁOKI GORZYCE 0

BRAMKI

Hetman: Tomasz Albingier (51.), Jacek Iwanicki (56.).

SKŁAD

Hetman: Tytoń - Walewski, Rogalski, Chałas, Waga - Szepeta, Kita, Siergiejew, Rackij - Albingier, Gałka. Po przerwie grali: Karpowicz, Pliżga, Wachowicz, Szczyrba, Sobczyk, Iwanicki.