Sukcesy florecistów Sietomu AZS AWFiS Gdańsk

Wojciech Szuchnicki ze Sietomu AZS AWFiS Gdańsk zajął 3. miejsce w zawodach Pucharu Świata we florecie w La Corunii. Jego młodsza koleżanka Agnieszka Purowska została mistrzynią Polski juniorów

Trzecie miejsce w Turnoi Ciudad de La Coruna (turniej o randze Grand Prix) to najlepsze indywidualne osiągnięcie Szuchnickiego w karierze. W półfinale Szuchnicki przegrał z późniejszym zwycięzcą zawodów Austriakiem Michaelem Ludwigiem 5:15. Z pozostałych Polaków najwyżej uplasował się Sławomir Mocek, który zajął 13. miejsce, Krzysztof Pietrusiak był 49., a Paweł Kawiecki 73. (obaj Sietom).

W Warszawie podczas mistrzostw Polski juniorów na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Purowska. W finale Purowska pokonała Natalię Rajczak z D'Artagnan Warszawa 15:10. Wśród mężczyzn wicemistrzem został Paweł Osmański, który w finale przegrał z Rafałem Żelazko z Budowlanych Toruń 11:14.