Szczypiorniści Travelandu Społem przed rundą rewanżową

Po dwóch miesiącach przerwy szczypiorniści Travelandu Społem Olsztyn wracają na boisko. Na początek przyjdzie im się zmierzyć na własnym boisku z SMS-em Gdańsk

Największym problemem olsztyńskiego zespołu w pierwszej rundzie były kontuzje i urazy, na które narzekali niemal wszyscy zawodnicy z podstawowego składu. Przygotowania Travelandu do kolejnej rundy rozgrywek rozpoczęły się więc od trzydniowego pobytu w hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Tam zawodnicy korzystali przede wszystkim z siłowni i z odnowy biologicznej. Dopiero po tym zgrupowaniu zespół rozpoczął treningi w sali V Liceum Ogólnokształcącego.

- Można uznać, że nasz plan przygotowań zrealizowaliśmy w 80 procentach - ocenia Mieczysław Nowak, trener Travelandu. - Zabrakło nam jedynie zgrupowania gdzieś na wyjeździe. Obóz u siebie to jednak nie to samo.

Wyjazdowy obóz na pewno by się przydał, tym bardziej że w olsztyńskim zespole zaszły dwie poważne zmiany. W połowie stycznia do kadry Travelandu dołączył Robert Łabuziński, który poprzednio reprezentował barwy Sparty Oborniki. 30-letni bramkarz zadzwonił w połowie grudnia do olsztyńskiego klubu i zgłosił chęć grania w Travelandzie. Kilka tygodni temu zarówno Robert Łabuziński, jak i olsztyński klub doszli do porozumienia, więc teraz Łabuziński jest już oficjalnym zawodnikiem Travelandu.

- Wybrałem tę drużynę z dwóch powodów - twierdzi Robert Łabuziński. - Przede wszystkim dlatego, że grają tutaj młodzi, perspektywiczni zawodnicy, którzy będą walczyli o ekstraklasę. Mimo że takie plany ma też Sparta, to pozostaje jednak także druga kwestia - organizacja. Pod tym względem Spartę od Travelandu dzieli przepaść.

- Wiadomo, że przyjście Roberta Łabuzińskiego nie oznacza jednocześnie naszego awansu - mówi trener Nowak. - Żeby awansować, walczyć musi cała drużyna. Na pewno jednak Robert może nam w tym pomóc - ma większe umiejętności niż dwaj pozostali bramkarze i na pewno większe doświadczenie. Przez parę lat bronił przecież w ekstraklasie.

Kadrę olsztyńskiego zespołu wzmocnił także znany olsztyńskim kibicom Jarosław Sapalski. 25-letni zawodnik z gry w piłkę ręczną zrezygnował w połowie 2003 roku, ale po półtorarocznej przerwie postanowił wznowić treningi. Jak zapewnia olsztyński szkoleniowiec, powinien też wystąpić w najbliższym spotkaniu z SMS-em Gdańsk. - Jarek zaczął trenować dopiero w styczniu, więc wytrzymałością fizyczną odstaje jeszcze od poziomu, który reprezentują pozostali zawodnicy - mówi trener. - Ale myślę, że będzie dobrym zmiennikiem dla Marcina Malewskiego. Przyjście nowego zawodnika oznacza większą rywalizację o miejsce w drużynie. Teraz nasza kadra liczy już 18 zawodników.

W porównaniu z ubiegłą rundą kadra uszczupliła się jednak o jednego zawodnika - Jacek Zyśk, któremu wciąż dokucza zeszłosezonowa kontuzja, nie ma pozwolenia lekarzy na grę, co oznacza, że w najbliższym meczu nie wystąpi.

- Wznowiłem treningi parę tygodniu temu, ale są to bardziej ćwiczenia rekreacyjne niż wyczynowe - mówi Jacek Zyśk. - Muszę dostosowywać je do mojego kolana, aby go za bardzo nie obciążać. Chciałbym wystąpić chociaż w jednym spotkaniu, już nawet nie na boisku, ale chciałbym posiedzieć chociaż na ławce rezerwowych. Ale lekarze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji, więc nie mam podpisanej karty zdrowia.

Rundę rewanżową podopieczni Mieczysława Nowaka rozpoczną od spotkania z gdańskim SMS-em. Patrząc na tabelę i na wynik pierwszego spotkania (Traveland wygrał w Gdańsku 36:20), wydaje się, że początek rundy nie powinien być dla olsztyniaków za bardzo męczący. Ich przeciwnikiem będzie bowiem SMS Gdańsk, a więc zespół, którego z pewnością nie można zaliczyć do najgroźniejszych drużyn I ligi. Do tej pory reprezentacja ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdołała uzyskać jedynie sześć punktów, zajmując jednocześnie przedostatnią pozycję w tabeli. Trzeba jednak też przyznać, że SMS jest jedynym zespołem, który w pierwszej rundzie zdołał ,,ukraść" jeden punkt niepokonanej Sparcie Oborniki - w spotkaniu jedenastej kolejki gdańszczanie zremisowali ze Spartą 25:25.

Spotkanie między Travelandem Społem a SMS-em Gdańsk rozpocznie się sobotę 4 lutego, o godz. 17 w hali Urania w Olsztynie

Pozostałe spotkania 12 kolejki:

Wolsztyniak Wolsztyn - Gwardia Opole

Techtrans Darad Elbląg - AZS Stelmet Zielona Góra

Tęcza Kościan - Grunwald Poznań

Gwardia Koszalin - Sokół Kościerzyna

Sparta Oborniki - KKKF Żukowo

I liga, grupa A:

* tabela I ligi przed rozpoczęciem drugiej rundy, po rozegraniu 11 spotkań: punkty; bramki zdobyte, bramki stracone

Sparingi

Przed drugą częścią sezonu zespół Travelandu Społem Olsztyn rozegrał cztery mecze sapringowe. Oto terminy tych spotkań oraz uzyskane rezultaty:

15.01 Traveland - Kasztelan Sierpc 27:23

22.01 Wisła Płock - Traveland 39:23

22.01 Kasztelan Sierpc - Traveland 28:28

29.01 Politechnika Gdańska - Traveland 23:37