Pływanie. Zimowe medale

Częstochowianka Anna Kowalczyk zdobyła kolejne medale mistrzostw Polski

Przez trzy dni na pływalni Słowianki w Gorzowie Wielkopolskim rozgrywano Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów 17-18-letnich. Jedynymi reprezentantami naszego miasta byli zawodnicy UKS-u Trójka. Najlepiej wypadła Kowalczyk (od września uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie), która trzykrotnie stawała na podium. Na 50 m st. klasycznym uzyskała czas 0:33,17 min, a na 100 m st. klasycznym - 1:11,21 - w obu tych wyścigach Ania uplasowała się na drugim miejscu. - Medal brązowy wywalczyła na 200 m st. zmiennym po pasjonującej walce, którą stoczyła z Olą Urbańczyk i srebrną medalistką MP seniorów Katarzyną Baranowską z MKP Szczecin - mówi trener UKS-u Trójka Jacek Gawda.

Powody do zadowolenia mieli również pozostali reprezentanci Trójki. Michał Małasiewicz zajął 5. miejsce na 1500 m st. dowolnym, na 400 m st. dowolnym był 11. Marta Kazior była 8. na 200 m st. klasycznym, 10. na 100 m st. klasycznym i 12. na 50 m st. klasycznym.

Juniorzy 15-letni mistrzostwa rozgrywali w Ciechanowie. - Piąte miejsce na 50 m stylem grzbietowym w bardzo dobrym czasie 0:31,86 zajęła Marta Kocher - dodaje Gawda. - Do medalu zbrakło naprawdę niewiele, bo 0,33 s.

Młodzicy 13-letni rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Częstochowianka Magdalena Drab na 200 m st. zmiennym zajęła 5. miejsce (czasem 2:36,49 poprawiła rekord życiowy o blisko 11 s), na dystansie o połowę krótszym była 10., na 200 m st. klasycznym - 11.

Paweł Spadło, biorący udział w MP 14-latków rozgrywanych w Zamościu, jako jedyny nie może zaliczyć swoich występów do udanych. - Wprawdzie zajął 6. miejsce na 50 m st. klasycznym i potwierdził przynależność do krajowej czołówki , ale zarówno ja, jak i sam zawodnik liczyliśmy na więcej - dodaje szkoleniowiec.