Duży sukces młodych lekkoatletów

Pięć medali przywieźli lekkoatleci CKS Budowlani Częstochowa z zakończonych w niedzielę w Spale Mistrzostw Polski juniorów

Najcenniejszy krążek wywalczyła Aleksandra Jawor, która z czasem 9:49,84 okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 3000 metrów. - Tydzień przed tymi zawodami Ola zmagała się z kontuzją nogi i mieliśmy obawy, czy w ogóle zdecyduje się na start - mówi trener CKS-u Marek Ciuk. - Pobiegła jednak i bezapelacyjnie wygrała. To naprawdę duży sukces i Oli za jej postawę należą się wielkie brawa.

Srebro w grupie juniorek młodszych zdobyła Agnieszka Pałuszka. Częstochowianka w czasie 2:59,60 przebiegła dystans 1000 metrów. Brązowe medale zdobyli: siedmioboista Arkadiusz Suwalski, biegająca na dystansie 1500 m Monika Piątek oraz startująca w chodzie na 3000 m juniorka młodsza Mariola Wawrzak.

- Słowa uznania należą się Arkowi Suwalskiemu, który osiągając wynik 4882 punktów, poprawił o 300 oczek swój rekord życiowy - dodaje Ciuk. - Mariola Wawrzak w chodzie także poprawiła swoją "życiówkę". O sporym pechu mogą mówić Monika Rybak i Agnieszka Deska startujące w chodzie. Pierwszą z nich sędziowie zdjęli z trasy na 100 metrów przed metą, kiedy szła na czwartej pozycji. Agnieszka przez długi czas była druga i była już blisko tego, aby stanąć na podium. Ją także zdyskwalifikowano tuż przed finiszem.

Oprócz niespodzianek na plus były także i te na minus. Występu w Spale do udanych nie zaliczy Ernesta Tomza. Nasza zawodniczka, wymieniana w gronie faworytów do miejsca na podium, nie zakwalifikowała się do finałowych biegów na 200 i 400 m.

Pozostałe wyniki częstochowskich lekkoatletów: 200 m - Olga Szmigiel (5. miejsce); 200 m - Adam Juszczyk (6.); 200 m - Grzegorz Bednarczyk (9.); 200 m - Piotr Wieczorek (8.); 300 m - Mariusz Pompka (9.); 600 m - Mariusz Bratek (7.); 2000 m - Pamela Gondalska (4.); chód na 3 km - Monika Hazy (4.); Angelika Kalarus (6.).