Sukcesy świętokrzyskich narciarzy

Biegali na Roztoczu

Pięć miejsc na podium wywalczyli świętokrzyscy biegacze narciarscy w zawodach o Puchar Roztocza w Tomaszowie Lubelskim.

W biegu na 10 km juniorów Mateusz Salwa ze Skały Tumlin był drugi, a trzecią pozycję zajął jego klubowy kolega Michał Stefański. Na 15 km na trzeciej pozycji przybiegł Stefański, a Salwa był czwarty. W biegach juniorów młodszych na 5 i 10 km dwa razy trzecią lokatę zajmował Artur Cieślik z Olimpu Wzdół Rządowy. Na 10 km piąty był Hubert Szymonek, a ósmy jego brat Marcin ze Skały. Na dystansie o połowę krótszym zajęli odpowiednio 9. i 11. miejsce.

Zjeżdżali w Zakopanem

Coraz lepiej radzą sobie alpejczycy Tęczy Społem Kielce. W zawodach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego w Zakopanem Anna Orłowska zajęła 11. miejsce w slalomie gigancie młodziczek. Do zwyciężczyni straciła tylko 1,9 s. Tuż za nią, na 12. pozycji, uplasowała się Agnieszka Wrona. Kielczanki wyprzedziły 10 zawodniczek.

W slalomie gigancie młodzików 21. był Piotr Pacanowski, wyprzedzając 13 rywali. W rywalizacji dzieci starszych Kacper Skawiński sklasyfikowany został na 32. miejscu wśród 49 zawodników.