Siatkówka. Seria A: Muszynianka - Dalin Myślenice 3:2

Czy to był dla muszynianek mecz ostatniej szansy? Raczej tak, bo co miały przegrać w tym sezonie, już dawno przegrały i każda następna porażka może się dla nich zakończyć przedwczesnym rozwiązaniem kontraktów, czyli zwolnieniem z pracy.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi Muszynianki, myśleniczanki długo nie potrafiły się pozbierać. Przy prowadzeniu 15:6 siatkarki Muszynianki rozluźniły się i po chwili notowano wynik 22:15. Dorota Pykosz uzyskała atakiem 24. punkt, zaś Joanna Mirek, blokując Karolinę Kosek, zakończyła seta.

W drugiej partii zaczęło się od przewagi Dalinu. Myśleniczanki prowadziły 7:6, 19:15. Po ostrej reprymendzie trenera Bogdana Serwińskiego muszynianki zaczęły odrabiać straty i wyszły na prowadzenie 23:22. Dobre ataki Kosek w końcówce dały kolejne punkty myśleniczankom, ale ostatnie słowo należało do gospodyń. Mirek posłała asa serwisowego, a atak Anny Szydełko zakończył partię.

W trzecim secie gospodynie prowadziły już 16:11 i wtedy stanęły. Same zaczęły udzielać sobie rad, dyskutować, w końcu przegrały seta.

Czwarta część bezwzględnie należała do siatkarek Dalinu, prowadziły 10:4, 20:15, a seta dwoma ładnymi atakami zakończyła Dorota Ściurka. I tak doszło do tie-breaku.

W piątym secie to jednak Muszynianka rządziła i dzieliła. Tylko na samym początku myśleniczankom udało się remisować (2:2), potem przewaga rosła z każdą chwilą: 8:4, 12:6 i 14:9. Gdy wydawało się, że już jest po meczu, Dalin zbliżył się na dwa punkty - 14:12. Trener Serwiński wziął w tym momencie czas. Po chwili Pykosz dobrze odebrała piłkę, Ewa Chrostek wysoko zagrała ją na lewe skrzydło do Mirek, a ta efektownym atakiem zdobyła decydujący punkt.

Muszynianka 3

Dalin Myślenice 2

Sety: 25:18, 28:26, 20:25, 20:25, 15:12.

Widzów: 300.

Muszynianka: Pykosz, Szydełko, Sieradzan, Chrostek, Reimus, Mirek, Soja (l) oraz Tomasekova, Gorszyniecka.

Dalin: Ściurka, Lehman-Dybała, Zając, Dązbłaż, Kosek, Wrzesińska, Saad (l) oraz Tondera, Wojcieska, Chuchro.

Pozostałe wyniki: Gwardia Wrocław - AZS AWF Poznań 3:0, Adriana Bydgoszcz - Energa Gedania Gdańsk 3:1, Nafta-Gaz Piła - BKS Bielsko-Biała 0:3, KPSK Stal Mielec - Winiary Kalisz 0:3.