Koszykówka Niższe ligi

Ważny mecz z Tarnovią wygrał Legion. Zwyciężył także Znicz. W trudnej sytuacji jest Legia, która po sobotniej porażce jest coraz bardziej zagrożona spadkiem z drugiej ligi.

Cenne zwycięstwo z sąsiadującą w tabeli Tarnovią odniósł Legion. Zawodnicy z |Legionowa zaczęli dość niemrawo, szczególnie w obronie, przez co przegrali pierwszą połowę 31:36. W trzeciej kwarcie pierwsze skrzypce grał Daniel Stec, który świetnie prowadził grę, doskonale dogrywając piłkę do partnerów. Dodatkowo za trzy trafiali Korczak i Andres. Z kolei jedynym sposobem gości na zatrzymanie aktywnego pod koszem Lipińskiego były faule, co skrzętnie wykorzystywał były pierwszoligowiec, trafiając wszystkie rzuty wolne (13/13 w całym meczu). Później Legion spokojnie już kontrolował grę, prowadząc różnicą 7-10 punktów.

- Mecz bez historii - tak skomentował kolejne zwycięstwo pruszkowian ich trener Krzysztof Żolik. Jednakże sytuacja w Pruszkowie robi się powoli bardzo trudna. Czterech zawodników jest kontuzjowanych, trzech z nich grało zazwyczaj w pierwszej piątce. Do końca sezonu nie będzie grał na pewno Lenkiewicz, który ma zerwane więzadło w kolanie. Matuszewski i Kitizinger eczą kontuzje stawów skokowych i będą gotowi do gry za kilka tygodni. Cały czas kontuzję stopy leczy Świech i nikt tak naprawdę nie wie, kiedy będzie mógł znowu wyjść na parkiet.

|Niepewna swojego drugoligowego bytu może być warszawska Legia. Zawodnicy Legii przegrali ze Startem Lublin i w tej chwili plasują się na czternastym miejscu w tabeli (15. i 16. zespół spada, 13. i 14. grają barażach). Trener Legii Robert Chabelski mocno wierzy w możliwości swojego zespołu. - Gramy znacznie lepiej niż w pierwszej rundzie. Nasz zespół jest jeszcze młody i przez to chimeryczny, ale głęboko wierzę w to, że nie będzie problemów z utrzymaniem - powiedział.

II LIGA MĘŻCZYZN

Grupa A:

CA~IB AZS PW LEGION LEGIONOWO - TARNOVIA TARNOWO PODG. 75:64 Kwarty: 14:20, 17:16, 28:15, 16:13

Legion: Korczak 19 (4), Andres 14 (2), Paszkiewicz 8 (1), Makulec 4, Wojdak 3 oraz Lipiński 15, Wójcicki 6, Stec 4, Kobiałko 2, Basiewicz 0

MKS ZNICZ PRUSZKÓW - AZS PG GDAŃSK 79:61 Kwarty: 28:20, 15:10, 20:7, 16:24

Znicz: Sulima 13, Tomaszewski 12, Łapiński 12, Bochenek 11, Czubek 9, Sosnowik 6, oraz Kucharski 16, Pakuła 0

SUDETY JELENIA G. - POLONIA II WARSZAWA 92:76. Polonia II: Przybylski 30, Marchoff 12 (3), Majewski 12 (4), Podobas 7, Rembalski 2 oraz Chomka 13, Opalski 0, Romanowski 0, Skrzyniarz 0, Traczyk 0

Grupa A

Do I ligi awansuje zwycięzca; 2. drużyna w tabeli zagra w barażu z 13. lub 14. zespołem I ligi. Z II ligi spadną drużyny z miejsc 15-16; a z miejsc 13-14 będą rywalizować w barażu z zespołami III ligi.