Porażka siatkarzy Moderatora we Wrocławiu

Siatkarze Gwardii potrzebowali tylko 53 minut na pokonanie Moderatora i wciąż liderują w wyścigu o awans do serii A. - Przepraszam za poziom spotkania, to był chyba nasz najgorszy mecz w sezonie - przyznał szczerze trener gości Jacek Wesołowski

Właściwie ani przez moment wygrana Gwardii nie była zagrożona. Gospodarze zwykle już na początku setów uzyskiwali wyraźną przewagę (5:1 w pierwszym czy 7:3 w drugim). Jedynie w drugiej partii siatkarze z Hajnówki przez chwilę zbliżyli się do gospodarzy na jeden punkt.

- Nasi zawodnicy chyba niepotrzebnie usztywnili się na mecz z liderem i nie podjęli walki - stwierdził trener Moderatora Jacek Wesołowski. - Bo o czym tu mówić, skoro w całym spotkaniu zdobyliśmy tylko dwa punkty blokiem.

A Gwardia zaprezentowała swoje tradycyjne walory - dobrą grę w bloku i niezłe przyjęcie. Na libero ponownie zagrał doświadczony wychowanek Metalowca Białystok Piotr Poskrobko (zwykle gra jako przyjmujący).

- Grzesiek Górnik [dotychczasowy libero - red.] jest jeszcze kontuzjowany i dochodzi do pełni sprawności - tłumaczył trener Gwardii Jacek Grabowski. - A co będzie potem? Na libero zagra ten, który będzie lepszy i będzie pasował do koncepcji na dany mecz. W wariancie z Piotrkiem Poskrobko rzeczywiście nie mamy wartościowej zmiany na przyjęciu, ale trzeba czasem ryzykować. Bo kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa.

W składzie wrocławian znalazł się także 20-letni wychowanek trenera Tadeusza Jasińskiego z SUKSS-u Suwałki, Rafał Jarząbski. Spotkanie rozpoczął jako rezerwowy.

- Właściwie to już teraz żyjemy następnym meczem [za tydzień do Wrocławia przyjeżdża wicelider tabeli - red.] - stwierdził Grabowski. - Choć zwycięstwo z Moderatorem też cieszy, bo to zespół, który wygrał z drużynami, które nas akurat w pierwszej rundzie spotkań pokonały (Jadarem, Skrą II, BBTS-em).

Hajnowianom będzie trudno wygrać także w kolejnych wyjazdach: do Piły i Bydgoszczy. Moderator musi więc wygrywać u siebie. Za tydzień zmierzy się z outsiderem rozgrywek.

GWARDIA WROCŁAW - MODERATOR HAJNÓWKA 3:0

Sety: 25:15, 25:19, 25:19.

Moderator: Malczewski, Gołębski, Wołosz, Kacperski, Babińczuk, Aleksandrowicz, Kubeł (libero) oraz Iwaniuk, Wesołowski, Hajbowicz, Rzadkowski.

Pozostałe wyniki: Joker Piła - BBTS Bielsko-Biała 3:1; Chemik Bydgoszcz - Skra II Bełchatów 3:0; Avia Świdnik - Orzeł Międzyrzecz 1:3; SPS Zduńska Wola - AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:0; Jadar Radom - AZS Opole 3:0. Spotkanie GTPS Gorzów Wielkopolski - KPS Wołomin przełożono na inny termin.

Tabela

Zwycięzca awansuje do PLS; drugi zespół zagra w barażu z 9. z Serii A. Do II ligi spadną cztery drużyny, nie licząc Avii (ma zagwarantowane utrzymanie)