Zwycięstwo Moderatora w Serii B

Prawie dwie godziny walczyli siatkarze Moderatora z Jadarem Radom w zaległym spotkaniu 15. kolejki. Jeden z kandydatów do awansu wyjechał z Hajnówki pokonany

Trener naszych siatkarzy Jacek Wesołowski po ostatniej porażce buńczucznie zapowiedział zwycięstwo nad Jadarem. I słowa dotrzymał. - Zawsze dotrzymuję - powiedział nam wczoraj.

Hajnowianie potwierdzili, że są zespołem nieobliczalnym. Nieraz zawodzili, ale potrafią także mile zaskakiwać. Jak w pojedynku z Jadarem, który przystąpił do meczu po sześciu (!) zwycięstwach z rzędu. Pojedynek był niezwykle zażarty. Siatkarze walczyli o każdą piłkę, rzadko się mylili, nie było łatwych punktów. W dwóch pierwszych setach gospodarze zyskiwali niewielką przewagę, którą utrzymywali już do końca. Trzecią partię lepiej zaczęli jednak goście (6:3). Co prawda, Moderator wyrównał na 11:11, ale po chwili Jadar znowu prowadził trzema punktami. Także w kolejnym secie goście utrzymywali minimalną przewagę.

- Nie mogliśmy tego zniwelować - relacjonuje Marek Antoniuk, który prowadzi zespół wspólnie z Jackiem Wesołowskim. - Postanowiliśmy coś zmienić w grze i dlatego na boisko w połowie seta weszli Maciek Wesołowski oraz Krzysztof Hajbowicz.

Ten drugi w kluczowym momencie zaskoczył radomian lekką, mierzoną zagrywką. Dwoma serwisami doprowadził do wyrównania 23:23. A w ostatniej akcji meczu zablokował rywali.

MODERATOR HAJNÓWKA - JADAR RADOM 3:1

Sety: 25:23, 25:23, 21:25, 27:29.

Moderator: Gołębski, Malczewski, Wołosz, Babińczuk, Kacperski, Aleksandrowicz, Kubeł (libero) oraz Wesołowski, Hajbowicz, Werpachowski, Iwaniuk.

Tabela

Zwycięzca awansuje do PLS; drugi zespół zagra w barażu z 9. z Serii A. Do II ligi spadną cztery drużyny, nie licząc Avii (ma zagwarantowane utrzymanie)