AZS AWF Wrocław - TPR Lublin 23:35

W pierwszym meczu rundy rewanżowej piłkarki ręczne TPR Lublin sprawiły miłą niespodziankę i rozgromiły na wyjeździe doświadczony zespół AZS AWF Wrocław 35:23.

Debiutujący w I lidze zespół trenera Waldemara Czubali nie jechał bynajmniej do Wrocławia w roli faworyta. Lubelski szkoleniowiec podkreślał, że w pierwszych trzech spotkaniach drugiej rundy jego zawodniczkom kalendarz rozgrywek wyznaczył silnych rywali. Przypomnijmy, że po AZS AWF czekają je spotkania z Łączpolem Gdynia i Słupią Słupsk. Trener SPR życzył sobie, by w tych meczach zdobyć jakiekolwiek punkty. Ten plan zatem został już wykonany - z Wrocławia jego podopieczne przywiozły komplet punktów. Co więcej nie dały gospodyniom szans na nawiązanie wyrównanej walki. Akademiczki dotrzymywały jeszcze zespołowi TPR kroku do 19. minuty, kiedy prowadziły 9:8. Do końca pierwszej połowy lublinianki nie pozwoliły im już jednak na zdobycie żadnej bramki, a same rzuciły aż osiem.

Po przerwie w 34. minucie TPR prowadził już 20:10 i było jasne, że młody lubelski zespół wygra wyraźnie to spotkanie. Podstawą zwycięstwa naszej drużyny była bardzo dobra gra w obronie, która wymuszała na gospodyniach błędy wykorzystywane w kontratakach. Dobrze funkcjonował także atak pozycyjny, w którym wykorzystywane były skrzydłowe. Z tych pozycji TPR zdobył aż 13 bramek. Ciężar zdobywania goli był równomiernie rozłożony na wiele zawodniczek. To pozwoliło odnieść wysokie zwycięstwo, w sytuacji gdy czołowa snajperka I ligi Anna Cegłowska zdobyła "tylko" cztery bramki.

Po tej kolejce TPR wciąż zajmuje czwarte miejsce - sąsiedzi w tabeli Ruch Chorzów i Vive Kielce także wygrali swoje spotkania.