Piłka nożna halowa: Gol sięgnął po srebro

Piłkarki UKS-u Gol zajęły drugie miejsce w mistrzostwach Polski do lat 19.

Częstochowianki znalazły się w grupie z Czarnymi Sosnowiec, Zamłyniem Radom i głównym faworytem do złota - Medykiem Konin. Dwa pierwsze mecze Gol rozstrzygnął na swoją korzyść. W spotkaniu, które decydowało o pierwszym miejscu w grupie, nasze piłkarki uległy wyraźnie Medykowi 1:6.

O ostatecznych pozycjach zadecydowały wczorajsze finały, które również rozgrywane były systemem grupowym. W pierwszym spotkaniu Gol wygrał z Pragą Warszawa 2:1, a w drugim zremisował z Unią Opole 0:0. Wynik pojedynku z Medykiem został przepisany z gier grupowych, co zadecydowało, że częstochowianki zajęły drugie miejsce.

- Ogromnie cieszymy się z tego drugiego miejsca, bo to pierwszy medal w historii dla naszego klubu - powiedział trener zawodniczek Włodzimierz Seifryd. - Widać, że klasa sportowa, która działa od września w Zespole Szkół im. Andersa, zdaje egzamin.

Na mistrzostwach w Zielonej Górze Gola reprezentowały: Katarzyna Gajda, Kamila Kmiecik, Ewelina Kaczmarzyk, Agnieszka Głąb, Karolina Bochra, Marta Oracz, Sylwia Brajlich, Aleksandra Jędrak, Monika Mędrak, Monika Mikołajczyk. Trenerami byli Włodziemierz Seifryd i Włodzimierz Bodziachowski.

Mistrzem został Medyk Konin. Brązowy medal zdobyła Praga Warszawa.

Wyniki grupowe:

UKS Gol - Czarni Sosnowiec 6:1, UKS Gol - Zamłynie Radom 6:2, UKS Gol - Medyk Konin 1:6. Finały: Gol - Praga Warszawa 2:1, Gol - Unia Opole 0:0.