Piłka nożna: pierwsze sprawdziany

Nasi IV-ligowcy rozpoczynają sparingi na otwartych boiskach.

Piłkarze Rakowa przez trzy tygodnie brali udział w turniejach halowych. W weekend podopieczni trenera Andrzeja Samodurowa zagrają po raz pierwszy na boisku. Ich rywalem będzie Ruch Radzionków

Pierwsze sprawdziany mają również zaplanowane zawodnicy KS Włodar Domex, którzy od poniedziałku przygotowują się do nowego sezonu. W sobotę wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju halowym w Zgierzu, gdzie ma zagrać aż 16 zespołów. Na otwartej przestrzeni częstochowianie swą formę sprawdzać będą od ostatniej soboty stycznia. Wówczas zaczną cykl sparingów. Rywalami Włodara będą m.in.: Hetman Włoszczowa, Concordia Piotrków, Źródło Kromołów, Włókniarz Pabianice i KS Wieluń.

Na zawody do Zgierza z drużyną Włodara pojedzie Łukasz Krzynówek, brat reprezentanta Polski Jacka Krzynówka. Ostatnio występował w IV-ligowym LKS Gomunice. - Krzynówek był wypożyczony do Gomunic, ale o jego transferze będziemy rozmawiać z SMS Łódź - mówi dyrektor KS Włodar Edward Flis. - Znamy jednak właściciela, więc jakoś się chyba dogadamy. Sam zawodnik nie określił się jednak, czy u nas zostanie. Na razie tylko trenuje z drużyną.

Z zespołem rozstał się natomiast Grzegorz Krysiak, który w styczniu miał już podpisany nowy kontrakt. - Zwiększył wymagania finansowe, bo teraz musiałby sam dojeżdżać do Częstochowy - dodaje Flis. - Wcześniej jeździł z trenerem Kruszankinem, który teraz będzie miał mieszkanie w Częstochowie.

Do klubu zadzwonił również Jakub Błaszczykowski. - Od początku stycznia nie dawał znaku życia - mówi Flis. - Mówi, że był chory na grypę. Widać, że Jerzy Brzęczek, który jest jego wujkiem, nie załatwił mu żadnego klubu. Kuba chce teraz trenować z nami.