Polsat pokaże rozgrywki ekstraligi

Żużel. Telewizja Polsat wygrała z TVP3 wyścig o prawa do transmisji żużlowej ekstraligi w sezonie 2005. Mecze na żywo będą pokazywane w Polsacie Sport, w tygodniu stacja będzie też emitować magazyn żużlowy w ogólnodostępnym Polsacie bądź w TV4

Jest już niemal przesądzone, że rozgrywki żużlowej ekstraligi pokaże w sezonie 2005 Telewizja Polsat. Odpowiednia umowa pomiędzy stacją i Polskim Związkiem Motorowym (właścicielem praw do transmisji) ma zostać podpisana jeszcze w tym miesiącu. Co ciekawe, jedynym rywalem Polsatu w walce o ligowy żużel była Telewizja Publiczna, a konkretnie jej lokalne pasmo TVP3. 28 grudnia ubiegłego roku do siedziby PZM wpłynęło jednak pismo od Telewizji Publicznej. W nim stacja, co prawda wyrażała gotowość do przeprowadzenia transmisji w sezonie 2005, ale to kluby poniosłyby ich koszty. Nieoficjalnie wiadomo, że jedna transmisja to wydatek rzędu 20-25 tysięcy złotych.

- Telewizja Publiczna, a raczej jej nowe kierownictwo, przedstawiła nam warunki nie do przyjęcia - mówi Andrzej Grodzki, wiceprezes Polskiego Związku Motorowego. - Kluby miałyby bowiem płacić za transmisję i za produkcję magazynu żużlowego. W tej sytuacji skoncentrowaliśmy się na rozmowach z Polsatem, który w przeciwieństwie do Telewizji Publicznej każdorazowo ma pokryć koszty transmisji. Nie ukrywam, że rozmowy z tą stacją są bardzo zaawansowane. Ale o szczegółach oferty programowej nie chcę na razie mówić. O tym Polsat ma poinformować na specjalnej konferencji prasowej - dodaje Grodzki.

- Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że negocjacje z PZM są bardzo zaawansowane - mówi sekretarz redakcji sportowej Polsatu Paweł Wójcik. - Kibice powinni być zadowoleni z naszej oferty, jednak szczegóły ujawnimy dopiero po podpisaniu umowy.

Nam udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że stacja w niedzielę na żywo transmitować będzie jeden mecz w kodowanym Polsacie Sport (nie będzie już relacji w TV Puls), w tym samym dniu w późnych godzinach wieczornych kibice zobaczą ten sam mecz w ogólnodostępnym Polsacie. Stacja planuje też cotygodniową emisję magazynu żużlowego, ale nie w niedzielę, a prawdopodobnie w czwartek bądź w piątek. Magazyn byłby więc formą zapowiedzi kolejnej serii spotkań w ekstralidze, podsumowałby też najważniejsze wydarzenia ostatniej kolejki. Szefowie Polsatu nie podjęli jeszcze decyzji, czy magazyn będzie pokazywany w ogólnodostępnym Polsacie czy w TV4.

Wiele również wskazuje, że umowa pomiędzy PZM i Polsatem podpisana zostanie na dwa bądź trzy lata.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.