Porażka Moderatora w Serii B mężczyzn

Siatkarzom Moderatora Hajnówka nie udało się sprawić niespodzianki w Bielsku-Białej. - Walczyliśmy i wygraliśmy seta, co przy braku w składzie przyjmującego powinno cieszyć - podsumowuje trener Jacek Wesołowski

W składzie Moderatora znalazł się praktycznie tylko jeden odbierający - Maciej Wołosz. Miejsce kontuzjowanego w poprzednim meczu Adama Aleksandrowicza mógł zająć Marek Antoniuk, ale postanowił skupić się na prowadzeniu zespołu i zrezygnował z gry. Od początku wystąpił więc Krzysztof Hajbowicz, nominalny atakujący. A dlaczego nie choćby Zbigniew Obrębski, który w tym sezonie występował już na libero? - Zbyszek był w Bielsku-Białej, ale przyjęcie to jedna sprawa, a gra przy siatce to druga - odpowiada trener Jacek Wesołowski.

Niemniej odbiór zagrywki w hajnowskim zespole bardzo szwankował.

- BBTS ogólnie może pochwalić się dobrą zagrywką, tym bardziej we własnej sali - mówi Wesołowski. - Doświadczeni rywale szybko zauważyli, że Andrzej [Kubeł - red.] i Maciek pokrywają tylko dwie trzecie boiska. Najwięcej trudności sprawiał nam Grzegorz Wagner. Najczęściej przy jego serwisie gospodarze zyskiwali przewagę.

Porażka z jednym z głównych kandydatów do awansu nikogo nie powinna dziwić. Na szczęście przegrywali także rywale hajnowian w walce o utrzymanie. Moderator wciąż znajduje się w tabeli ponad strefą zagrożoną spadkiem. Jednak za tydzień zmierzy się z aktualnym wiceliderem tabeli.

- Jeżeli Adam Aleksandrowicz zagra, to wygramy - deklaruje śmiało Jacek Wesołowski.

BBTS BIELSKO-BIAŁA - MODERATOR HAJNÓWKA 3:1

Sety: 25:19, 22:25, 25:20, 25:18.

Moderator: Malczewski, Hajbowicz, Gołębski, Kacperski, Wołosz, Babińczuk, Kubeł (libero) oraz M. Wesołowski, Iwaniuk, Maksymiuk.

Wyniki innych spotkań 14. kolejki: SPS Zduńska Wola - AZS Opole 1:3, Śnieżka-Joker Piła - Orzeł Międzyrzecz 3:1, Chemik Bydgoszcz - AZS Politechnika Śląska 3:0, Avia Świdnik - KPS Wołomin 3:2, GTPS Gorzów Wielkopolski - Jadar Radom 2:3, Gwardia Wrocław - Skra II Bełchatów 3:0.

Tabela

Zwycięzca rozgrywek awansuje do PLS. Drugi zespół zagra w barażu z 9. drużyną z Serii A. Do II ligi spadną cztery ostatnie ekipy w tabeli, nie licząc Avii Świdnik, która ma zagwarantowane utrzymanie.