Międzynarodowy turniej szczypiornistów o puchar marszałka województwa

Impreza odbędzie się w halach w Zawadzkiem i Strzelcach Opolskich. Mecze zaplanowano na sobotę i niedzielę. W zawodach wystartuje pięć drużyn polskiej ekstraklasy, dwa z najwyższej ligi Czech i Słowacji oraz gospodarz - I-ligowa ASPR Zawadzkie. ?Gazeta? objęła patronat nad turniejem

Faworytami zmagań będą z pewnością należące do czołówki ekstraklasy wicemistrz Polski i wicelider ekstraklasy Vive Kielce oraz zajmujące obecnie czwarte miejsce w gronie najlepszych polskich drużyn Zagłębie Lubin. W zespołach z Kielc i Lubina zabraknie reprezentantów Polski, gdyż nasza kadra narodowa walczy w ten weekend o awans do mistrzostw Europy na turnieju w Radomiu. Osłabienia nie będą jednak znaczne. W Vive zabraknie czterech graczy, a w Zagłębiu dwóch. Z ekstraklasy w turnieju wystąpią też typowi średniacy: Chrobry Głogów, Miedź Legnica i Olimpia Piekary. Z drużyn zagranicznych na imprezie pokażą się Frydek Mistek (Czechy) i Povaska Bystrica (Słowacja). Teoretycznie najsłabszym zespołem są gospodarze - ASPR Zawadzkie.

- Dla naszych zawodników będzie to z pewnością ciekawe doświadczenie i okazja do podpatrywania najlepszych - mówi wiceprezes ASPR Ryszard Maśniak. - Cieszymy się, że udało nam się zaprosić tak renomowane drużyny. Dowiedziałem się w Związku Piłki Ręcznej, że nasza impreza jest największym turniejem towarzyskim w naszym kraju w całym roku. To dla nas szczególny zaszczyt - dodaje.

Mecze eliminacyjne trwać będą 2 x 20 minut, a finałowe 2 x 30 minut. Można być niemal pewnym, że w halach w Strzelcach i Zawadzkiem zmagania zawodników będą oglądać komplety widzów.

Program turnieju

Sobota

Grupa A (hala Strzelce Op., ul. Kozielska)

Godz. 10 - Miedź Legnica - Olimpia Piekary

Godz. 11 - Zagłębie Lubin - Frydek Mistek

Godz. 12 - Zagłębie - Miedź

Godz. 14 - Frydek Mistek - Olimpia

Godz. 15 - Frydek Mistek - Miedź

Godz. 16 - Zagłębie - Olimpia

Grupa B (hala Zawadzkie ul. Opolska)

Godz. 10 - ASPR Zawadzkie - Povaska Bystrica

Godz. 11 - Vive Kielce - Chrobry Głogów

Godz. 12 - ASPR - Vive

Godz. 14 - Povaska Bystrica - Chrobry

Godz. 15 - Chrobry - ASPR

Godz. 16 - Vive - Povaska Bystrica

Niedziela (hala Zawadzkie)

Godz. 9 - trzeci zespół z grupy A - czwarty z B

Godz. 10 - 4A - 3B

Godz. 11 - 2A - 1B

Godz. 12 - 1A - 2B

Godz. 13 - mecz o 7. miejsce

Godz. 14 - mecz o 5. miejsce

Godz. 15 - mecz o 3. miejsce

Godz. 16 - finał