Przed mityngiem Elite Cafe Cup

Można już kupować wejściówki na pierwszą w historii Bydgoszczy prestiżową lekkoatletyczną imprezę w hali Łuczniczka - zawody tyczkarek i skoczków wzwyż m.in. z udziałem wicemistrzyni olimpijskiej Swietłany Fieofanowej i mistrza świata Jacquesa Freitaga

26 stycznia, godzina 17.30 - rusza 3,5-godzinny halowy mityng Elite Cafe Cup, w którym mnoży się od sław "królowej sportu". Menedżer Czesław Zapała namówił do startu trzy z czterech najlepszych na igrzyskach specjalistek od skoku o tyczce: srebrną medalistkę i zarazem byłą rekordzistkę Fieofanową, brązową Annę Rogowską i czwartą Monikę Pyrek. - 23 stycznia będę na mityngu w Moskwie, gdzie może namówię do przyjazdu Jelenę Isinbajewą - mówi Zapała. Dla mistrzyni olimpijskiej i rekordzistki świata (4,91 m) występ w mityngu IAAF "Ruska Zima 2005" w stolicy swego kraju będzie pierwszym w tym sezonie halowym. Isinbajewa nie jest skora lecieć nazajutrz do Bydgoszczy rywalizować w mityngu z najgroźniejszymi konkurentkami na starym kontynencie (dla wszystkich kluczowy start to marcowe mistrzostwa Europy w Madrycie). Z innych znanych tyczkarek w Łuczniczce pokażą się jeszcze m.in. kolejna Rosjanka Tatiana Polnowa i ukraińska wicemistrzyni świata'99 Andżela Bałachanowa.

Na rozbiegu skoku wzwyż pojawią się natomiast m.in. najlepszy w MŚ w Paryżu'2003 Freitag (RPA), wicemistrz ateńskich igrzysk Matt Hemingway (USA), brązowy medalista paryskich MŚ Mark Boswell (Kanada), czwarty na olimpiadzie Jamie Nieto (USA), wicemistrz świata'2001 Wiaczesław Rybakow (Rosja) oraz grupa Polaków z młodzieżowym mistrzem Europy z Bydgoszczy'2003 Aleksandrem Waleriańczykiem na czele. - Jak ktoś pobije rekord świata, otrzyma premię 15 tysięcy euro przygotowaną przez Elite Cafe - przyznaje dyrektor mityngu Sebastian Chmara. Na koniec imprezy koncert da Kayah.

- Dbamy już o promocję imprezy w mieście. Reklamujemy mityng na 50 citylightach, rozwieszamy 1000 plakatów, wolontariusze będą rozdawać ulotki, a po mieście zacznie wkrótce jeździć samochód nagłaśniający Elite Cafe Cup - informuje zastępca dyrektora Łuczniczki Wojciech Polasik, odpowiedzialny za promocję zawodów.

Jak kupić bilet?

Kosztują 8 (ulgowy) i 16 zł.

Od środy, w każdy dzień roboczy między 15 a 18, w kasie hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59 (oraz przy okazji meczów koszykarzy Astorii)

Przez cały dzień trwania seansów filmowych w kasach Multikina przy ul. Focha

Zamówienia zbiorowe w kasie Łuczniczki (nr tel. 052 376 22 30 lub 376 22 31)

W dniu mityngu od 12 w Łuczniczce