Puchar Uleb. Pompea Napoli - Deichmann Śląsk Wrocław 92:78

Deichmann Śląsk przegrał wysoko w Neapolu, ale to nie miało żadnego znaczenia, bo wcześniej Lietuvos Rytas wygrał w Bonn. O awansie zadecyduje ostatnie spotkanie Śląska z Telekomem

Gdy zaczynało się spotkanie wrocławian w Neapolu, znany już był wynik do przerwy z Bonn, gdzie Lietuvos prowadził różnicą 15 punktów. Po przerwie litewski zespół jeszcze powiększył przewagę i wygrał wyżej niż wcześniej w Hali Ludowej. Gdy Śląsk przegrywał z Pompeą do przerwy różnicą 12 punktów, wrocławscy kibice nie musieli się już zatem specjalnie przejmować, bo wiadomo było, że końcowy wynik z Neapolu nie miał wpływu na przebieg rywalizacji o awans. I tak o wszystkim zadecyduje ostatnie spotkanie z Telekomem, które zostanie rozegrane w najbliższy wtorek. Kto wygra - awansuje.

W Neapolu wrocławianie prowadzili tylko przez pierwsze minuty, gdy skutecznością imponowali Raitis Grafs oraz Robert Skibniewski. Obaj trafili po trzy pierwsze rzuty z gry, w tym dwie trójki, więc po pierwszej kwarcie strata była jeszcze niewielka. Później jednak skuteczność całego zespołu spadła do normalnej, a gospodarze nadal trafiali na wysokim procencie, bo też Śląsk słabo bronił, i jeszcze w drugiej kwarcie ich przewaga wynosiła 16 punktów. Później tylko kontrolowali wynik i dowieźli zwycięstwo, choć w 33. minucie ich przewaga wynosiła tylko trzy punkty.

W Śląsku obok Grafsa (5/5 z gry, 7 zbiórek) i Skibniewskiego (5 asyst) nieźle zagrał Radosław Hyży (jedna trójka i 5/6 z wolnych oraz 7 zbiórek, najlepszy występ w Pucharze ULEB). Słaby mecz zanotował natomiast Michael Watson (tylko 16 minut, 2/7 z gry).

Pompea Napoli - Deichmann Śląsk Wrocław 92:78. Kwarty: 28:24, 24:16, 20:21, 20:17

Pompea: Carter 14 (2), Spinelli 10 (2), Gatto 9 (2), Albano 9 (1), Andersen 8 oraz Rocca 15, Morena 15 (5), Dalibagić 6, Penberthy 6 (1), Fevola 0,

Śląsk: Skibniewski 16 (4), Szlachtowicz 0, Zieliński 4, Hyży 22 (1), Grafs 13 (2) oraz Kiausas 9 (1), Watson 5 (1), Chanas 5, Randle 4

W pozostałych meczach: Telekom Bonn - Lietuvos Rytas Wilno 58:87, Crvena Zvezda Belgrad - Benfica Lizbona 83:69

W ostatniej kolejce grają (18 stycznia): Śląsk - Telekom, Lietuvos - Crvena Zvezda, Benfica - Napoli