Piłkarze Amiki Wronki wznawiają treningi

Amica Wronki rozpoczyna dziś przygotowania do rundy wiosennej. Nie będą w nich uczestniczyć nowi piłkarze

Pierwsze zajęcia w nowym roku odbędą się tak naprawdę dopiero jutro - dziś wszyscy dotychczasowi gracze Amiki przechodzić będą bowiem badania lekarskie. W środę rano zaplanowano jeszcze testy szybkościowe w sali jednego z wronieckich gimnazjów, a dopiero po południu zawodnicy po raz pierwszy spotkają się na boisku. Badania będzie nadzorować trener Amiki Maciej Skorża, który wczoraj wieczorem wrócił do Polski po tygodniowym stażu we włoskim Lecce.

Przynajmniej do przyszłego poniedziałku nie będzie wiadomo, czy piłkarzami Amiki będą Łotysz Maris Smirnovs i Rosjanin Andriej Agafonow. Rozmowy w sprawie pozyskania przez czołową polską drużynę graczy FK Ventspils miały się odbyć wczoraj, ale - z uwagi na szalejący w północnej Europie huragan - zostały przełożone. - Lotnisko w Rydze było nieczynne - informuje dyrektor Amiki Marek Pogorzelczyk.

Wciąż nie wiadomo także, czy Amicę opuści prawoskrzydłowy Remigiusz Sobociński. Miałby on zostać wypożyczony do Kujawiaka Włocławek. - Dogadaliśmy się już, tylko Remek musi jeszcze uzgodnić warunki - twierdzi Pogorzelczyk. - Jest mały problem, bo Sobociński chce przede wszystkim grać w ekstraklasie, a nie w II lidze. Na razie daleko jeszcze do końca rozmów - twierdzi dyrektor Kujawiaka Wojciech Klatt.