Sport w skrócie

Koszykówka

Porażka z liderem. II-ligowi zawodnicy Pogoni Prudnik przegrali na własnym parkiecie z liderem rozgrywek Lafarge Kielce 77:86. Był to ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek. Prudniczanie w piętnastu spotkaniach odnieśli osiem zwycięstw, a siedem razy schodzili z parkietu pokonani. W tabeli zajmują czwarte miejsce ze stratą trzech punktów do Lafarge.

Siatkówka

Słabsi w końcówkach. Grający w II lidze zespół Mechanika Nysa przegrał na wyjeździe z Czarnymi Rząśnia 0:3. Nysanie toczyli wyrównany pojedynek, a wszystkie sety przegrali 23:25. W tabeli Mechanik jest na przedostatnim, siódmym miejscu. W jedenastu meczach wygrał tylko dwa razy, notując dziewięć porażek.

Piłka nożna

Juniorki w czołówce. Dziewczęce zespoły młodzieżowe Unii Opole wystąpią w finałach halowych mistrzostw Polski zarówno wśród juniorek (do lat 19), jak i wśród juniorek młodszych (do lat 17) wśród ośmiu najlepszych polskich drużyn. Oprócz Unii takim osiągnięciem mogą się pochwalić tylko dwa kluby w kraju: Medyk Konin i Praga Warszawa. Finał juniorek młodszych odbędzie się w najbliższy weekend w Kruszwicy, a juniorki zagrają 22-23 stycznia w Zielonce.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.