Górnik Wieliczka rozpoczął treningi

Władysław Łach został nowym trenerem piłkarzy Górnika Wieliczka. Sprawa wydawała się przesądzona już prawie miesiąc temu, jednak dopiero teraz dopełniono wszelkich formalności. Łach będzie już trzecim trenerem ?górników? w tym sezonie.

Nowy opiekun wieliczan przeprowadził we wtorek pierwsze zajęcia z piłkarzami. Są jeszcze inne zmiany w Górniku: do Wisły Kraków wraca z wypożyczenia bramkarz Marcin Juszczyk, a Tomasz Kępski najpewniej wzmocni czwartoligową Puszczę Niepołomice. Górnik chce pozyskać dwóch napastników. Pierwszy z nich, 19-letni Artur Skiba z Dalinu Myślenice, już trenuje w Wieliczce i sprawa jego transferu jest zaawansowana. Drugi to utalentowany junior Mariusz Warmuz z LZS-u Czarnochowice (krakowska klasa A). Po kontuzji do zdrowia wraca Krzysztof Kusia, nieco dłużej potrwa rehabilitacja Tomasza Kozieła, który na boisku pojawi się wiosną.

W trakcie przygotowań do rundy wiosennej górnicy wyjadą na 10-dniowy obóz do Kościerzyny (19-29 stycznia), rozegrają też sparingi z silnymi rywalami, m.in.: Wisłą Kraków, GKS-em Katowice, Górnikiem Zabrze czy Odrą Wodzisław. Szczegółowe terminy gier są jeszcze w trakcie ustalania. Na początek rywalem wieliczan będzie III-ligowa Kaszubia Kościerzyna (22.01.).