Tenis stołowy w Ostródzie

Czy męska drużyna Polski zajmie pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej i w mistrzostwach Europy zostanie wysoko rozstawiona? To będzie jasne po wtorkowym meczu z Austrią w Ostródzie

Mecz w Ostródzie pomiędzy Polską a Austrią będzie ostatnim spotkaniem eliminacji grupowych do drużynowych mistrzostw Europy seniorów w tenisie stołowym, które w kwietniu w 2005 odbędą się w Danii. To konfrontacja bardzo ważna dla obu drużyn i na pewno niejedno z wielu występów dla Austriaków czy Polaków. Zapowiadają się więc emocje.

- Ta bowiem drużyna, która wygra w Ostródzie, zajmie pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej - mówi Tadeusz Czyczel, organizator meczu w Ostródzie. - A jest to dlatego ważne, że podczas kwietniowego czempionatu będzie rozstawiona z numerami 1-4, a nie - jak na przykład po zajęciu drugiego miejsca - z numerem 5-8. Gra w Ostródzie będzie się toczyć o zwiększenie szans na lepszą lokatę w mistrzostwach w Danii, gdyż dobra pozycja przy rozstawieniu to słabsi rywale we wstępnej fazie mistrzostw.

Austria to drużyna europejskiej czołówki. W mistrzostwach Europy w 2002 r. zdobyła brązowy medal w turnieju drużynowym. Jednak największą sensacją w światowym sporcie w 2003 roku było zdobycie przez Wernera Schlagera tytułu mistrza świata w grze pojedynczej. Schlager pochodzi z Wiener Neustadt, gdzie uczył się odbijać piłeczkę na kamiennym stole. Kolejnym znanym zawodnikiem gości jest Chen Weixing, brązowy medalista Polish Open 2004 roku. Ponadto skład zespołu uzupełniają Robert Gardas, Kostadin Langerov i Qian Qianli.

Ekipa Polska zaliczana jest do czołowych drużyn Europy. W mistrzostwach Starego Kontynentu w roku 1996 zajęła trzecie miejsce, a dwa lata później powtórzyła sukces sprzed 14 lat, zdobywając srebrny medal po dramatycznym finałowym meczu (3:4) z Francją. W Bremie (ME 2000) Polacy ponownie wywalczyli brązowy medal po zwycięstwie nad Duńczykami. Mistrzostwa Europy 2005 r. w Danii to ważna próba powrotu Polski do czołówki drużyn Starego Kontynentu.

Mecz Polska - Austria odbędzie się we wtorek 4 stycznia, pocz. o godzinie 17.30, w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Kościuszki 22a w Ostródzie. Kadra Polski do Ostródy przyjedzie w niedzielę 2 stycznia 2005 r., natomiast reprezentacja Austrii - dzień przed meczem. Zawodnicy reprezentacji Polski i Austrii zakwaterowani będą w hotelu Anders w Starych Jabłonkach.

Bilety na mecz kosztuje dziesięć złotych (normalny) i pięć zł (ulgowy). Są też przygotowane bilety dla grup zorganizowanych (klubów, szkół, zakładów pracy) za osiem złotych (normalny) i cztery złote (ulgowy). Bilety można rezerwować w siedzibie Klubu MLKS Ostródzianka przy ulicy Herdera 3/1 w Ostródzie oraz pod numerem tel./faksu 89 646 86 49 w godzinach od 10 do 14.

Kadra zespołu Polski

Lucjan Błaszczyk - mistrz Europy 2002 w grze mieszanej

Tomasz Krzeszewski, wicemistrz Europy 2002 w grze deblowej

Bartosz Such - młodzieżowy mistrz Polski w grze deblowej

Daniel Górak - brązowy medalista akademickich mistrzostw świata

Wang Zeng Yi, reprezentant Polski od sezonu 2004/2005

Stefan Dryszel, trener reprezentacji Polski od 1997r., były reprezentant kraju i wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy