Albingier nadal w Zamościu

PIŁKA NOŻNA. III LIGA. Krążąca w internecie informacja o zainteresowaniu lubelskiego Motoru napastnikiem Hetmana Tomaszem Albingierem nie jest wyssana z palca, ale zawodnik ma ważny kontrakt i pozostaje w Zamościu

Za tydzień piłkarze zamojskiego Hetmana kończą miesięczne urlopy. Na pierwszym treningu pod kierunkiem trenera Grzegorza Wesołowskiego zawodnicy spotkają się w poniedziałek 3 stycznia. Kogo zabraknie? Na pewno nie zobaczymy czterech graczy. Są to pomocnicy: Józef Kwit, Piotr Kapłon i Mariusz Kycko oraz napastnik Piotr Lipiec. Kwitowi i Kapłonowi zamojscy działacze podziękowali za dalszą grę, Kycko i Lipiec wyjechali za granicę. Kibice w Zamościu mają jednak poważniejszy problem, głośno zaczyna się mówić o przejściu do lubelskiego Motoru 22-letniego czołowego napastnika Tomasza Albingiera.

- Informacja jakoby Albingier chciał odejść, jest dla mnie wielkim zaskoczeniem - mówi dyrektor zamojskiego klubu trener Wiesław Wieczerzak. - Rozmawiałem z Tomkiem przed świętami i deklarował chęć pozostania w Zamościu. Nasz gracz ma podpisany kontrakt do końca 2005 roku i do tego czasu nie może być mowy o zmianie barw klubowych. Piłkarzem tym były zainteresowane GKS Katowice i łódzki Widzew. Ale nic z tego nie wyszło.

- Informację dementuje też prezes Motoru Waldemar Paszkiewicz. - Z tego co wiem, trener Jerzy Krawczyk nie rozmawiał z tym piłkarzem. Ponadto Albingier ma ważny kontrakt ze swoim klubem, a więc gdybyśmy chcieli mieć tego gracza, musielibyśmy płacić pokaźne odstępne. Taki scenariusz nie wchodzi w rachubę.

- Przed świętami zadzwonił do mnie trener Krawczyk - mówi Albingier. - Niestety nie mogłem dać konkretnej odpowiedzi. Mam bowiem jeszcze przez rok ważny kontrakt z Hetmanem. Bez zgody macierzystego klubu nie mogę zmienić barw klubowych.

Zamościanie 6 stycznia wyjadą na 10-dniowy obóz kondycyjny do Jaworzynki koło Wisły. Po powrocie w swoich planach mają rozegranie czterech meczów kontrolnych - z Avią Świdnik (29 stycznia w Zamościu), Tłokami Gorzyce (5 lutego, Zamość), Stalą Rzeszów (9 lutego, miejsce do uzgodnienia) oraz z Podlasiem Biała Podlaska (12 lutego, Zamość). Od 8 do 25 lutego zaplanowany jest drugi obóz, w Dzierżoniowie. Tutaj Hetman chce zagrać kolejne sparingi. Przeciwnikami zamościan mają być Lechia Dzierżoniów, Górnik Polkowice, Śląsk Wrocław i Zagłębie Sosnowiec. Na koniec, tuż przed inauguracją wiosennych rozgrywek, zagrają jeszcze z Lublinianką (1 marca w Zamościu) i Stalą Kraśnik (5 marca, Zamość). Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej Hetman rozegra 12 marca na swoim stadionie z Pogonią Leżajsk.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.