Zwycięstwo siatkarek Nafty Piła

Gwardia Wrocław - Nafta Gaz Piła 0:3.

- Nie lubię grać z Gwardią - mówił przed meczem trener Nafty Leszek Piasecki. - Dawniej podchodziło się do was nieco pobłażliwe, z uwagi na młodość kadry. Ale w tym sezonie widać, że dziewczyny już dojrzały. Zabrakło Katarzyny Mroczkowskiej - każdy inny zespół by się załamał - a wasz wciąż gra! Wasze dziewczyny są nieobliczalne - komplementował Gwardię Piasecki.

W sobotę niespodzianki jednak nie było. Faworytkami spotkania były zawodniczki Nafty i to one po zaledwie siedemdziesięciu minutach gry schodziły z boiska zwycięskie. Nie oznacza to jednak, że siatkarki Gwardii zagrały źle. Jedynie w pierwszej, przegranej do 12 kwarcie, podopieczne Rafała Błaszczyka sprawiały wrażenie sparaliżowanych, a zawodniczki Nafty robiły na boisku, co chciały. Katarzyna Skowrońska i Katarzyna Skorupa urządziły kibicom, którzy wypełnili po brzegi halę przy Krupniczej, prawdziwe show. Grały bardzo spokojnie i pewnie, ale przede wszystkim niezwykle efektownie. Widać było, że finezyjne zagrania sprawiały im prawdziwą frajdę, bo kolejne akcje kończyły z uśmiechem na ustach.

W dwóch kolejnych setach siatkarki Gwardii zagrały już na swoim poziomie. Świetne spotkanie rozegrała Małgorzata Kupisz, która w zeszłym sezonie występowała jeszcze w barwach Nafty Piła. Kupisz grała bardzo spokojnie, walczyła o każdą piłkę, a po jej fantastycznych wystawieniach akcje pewnie kończyły Anna Barańska, Natalia Bamber i Joanna Kaczor. Nie wystarczyło to jednak do wygrania nawet jednego seta. Gwardia grała poprawnie, ale Nafta bezbłędnie. Blisko zwycięstwa siatkarki Gwardii były tylko w drugim secie. Po dobrych akcjach Kaczor było już nawet 21:17 dla Gwardii, jednak w końcówce fenomenalnie zagrały Milena Rosner i Skowrońska. Po zaciętej, chwilami fascynującej walce również w tej odsłonie meczu lepsze okazały się siatkarki z Piły.

Kibice nie sprawiali jednak wrażenia zawiedzionych. Największa gwiazda sobotniego meczu - Katarzyna Skowrońska - nie zawiodła. Liderka polskiej kadry narodowej rozegrała we Wrocławiu świetne spotkanie. Po meczu na boisku zaroiło się od młodych fanów, którzy dopiero po dwudziestu minutach pozwolili Skowrońskiej udać się do szatni. Wcześniej kadrowiczka cierpliwie rozdawała autografy i pozowała do zdjęć.

Sety: 12:25, 25:27, 23:25

Gwardia: Kupisz, A. Barańska, Bamber, Kaczor, Gomułka, Koprowska oraz Jagiełło (libero), Szkudlarek, Dawidowicz, Naryniecka.

Nafta: Skorupa, Rosner, Staniszewska, Starzyńska, Strządała, Skowrońska oraz Davis (libero), Bełcik, Styskal, Orłowska.

Pozostałe wyniki 9. kolejki:

Muszynianka Muszyna - Stal Mielec 3:1 (29:27, 20:25, 25:18, 27:25), Adriana Bydgoszcz - Dalin Myślenice 3:1 (22:25, 25:17, 25:22, 27:25); Gedania Gdańsk - Stal Bielsko Biała 0:3 (14:25, 18:25, 18:25).

TABELA

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.