BOKS ZAWODOWY. Gala na Podpromiu już w niedzielę

Dhafir Smith mógł zmierzyć się z rzeszowianinem Dawidem Cyganem Kosteckim w pojedynku o tytuł młodzieżowego mistrza świata WBC we wrześniu. Wtedy jednak zrezygnował z walki. Dawid zdobył pas, a teraz Smith chce mu odebrać tytuł. Walka odbedzie w niedzielę w hali na Podpromiu

We wrześniu Smith wycofał się po obejrzeniu kaset wideo z zapisem walk Dawida Kosteckiego. Co się odwlecze to nie uciecze. Los nie kazał długo czekać. Minęły dwa miesiące i obaj bokserzy staną naprzeciw siebie w ringu. Smith by zrealizować marzenia o dotarciu na bokserskie szczyty nie może już omijać Kosteckiego. - Nie wiem czy wtedy Dhafir się mnie przestraszył czy może zdecydowały względy finansowe. I nie ma to dla mnie znaczenia. Teraz najważniejsza jest niedzielna walka. Jestem gotowy do obrony mojego pasa - mówi Dawid "Cygan" Kostecki.

Wielkie święto zawodowego boksu rozpocznie się w hali na Podpromiu w niedzielę o 18.30. Przeciwnik Dawida Kosteckiego przyjechał do Rzeszowa w środę w nocy. Już w pierwszych rozmowach z dziennikarzami podkreślał, że chce wyjechać z Rzeszowa z pasem, ale da Dawidowi szansę rewanżu. - Cieszę, się że Dhafir tak mówi bo zapowiadają się emocje. Nie zamierza się tylko bronić. Jednak ja pasa nie oddam choćby dlatego, że nie miałbym szansy na rewanż bo w tym roku kończę 23 lata czyli wiek młodzieżowca - mówi Kostecki.

Rzeszowski mistrz ostatnie pięć tygodni spędził w Warszawie w ośrodku Hammer Knockout Promotion, którego jest zawodnikiem. - Trenowałem ciężko po trzy razy dziennie przez cztery tygodnie. Piąty tydzień pracowałem nad szybkością i dynamiką. Jestem dobrze przygotowany i psychicznie i fizycznie - tłumaczy Kostecki, który w czwartek pojawił się w Rzeszowie. - Od początku swojej kariery marzyłem by zawalczyć walkę o wielką stawkę w moim rodzinnym Rzeszowie i marzenie się spełniło. Trzeba marzyć nie rezygnować z realizacji swoich celów.

Z takim przesłaniem Dawid "Cygan" Kostecki w czwartkowe popołudnie z ekipą telewizji Polsat (Polsat kręci reportaż o życiu i karierze Cygana) odwiedził więźniów Zakładu Karnego w Załężu. - Chciałem się spotkać z młodymi ludźmi, którzy weszli w konflikt z prawem i powiedzieć im, że wszystko jeszcze przed nimi. Zawsze można wrócić do normalnego, uczciwego życia i zrobić wiele dobrego. Wiem coś o tym bo sam jeszcze kilka lat temu miałem kłopoty z prawem, ale zawsze marzyłem i robiłem wszystko by realizować marzenia. Mnie się udało to dlaczego innym nie miałoby się udać - opowiada Kostecki.

Co mistrz wie o swoim rywalu?

Dawid Kostecki: - Stoczył więcej walk ode mnie, ale ma koncie kilka przegranych. Jest wyższy ode mnie o trzy centymetry i ma zapewne większy zasięg ramion. Jest dobrze zbudowany. Chyba mocny, szybki. Ma przydomek "No fear" czyli "bez strachu" więc w ringu nie pęka.

Więkoszość swoich walk wygrałeś przed czasem. Jak będzie teraz? Czy bezieśz chciał zbyt szybko zakończyć walki przed czasem i nie spalisz się nerwowo?

- Na pewno nie. Pierwsze dwie rundy zamierzam rozpoznawać przeciwnika. Zobaczymy jak pójdzie dalej. Być może walka zakończy się przed czasem, ale napalał się nie będę. Zapraszam wszystkich rzeszowian na niedziele do hali na Podpromie. Nie zawiodę was.

Są jeszcze bilety!

Wejściówki można kupować: w hali na Podpromiu, kinie Zorza, CH Europa (klub Akademia i sklep muzyczny Best), lokau Iglo w Rynku, Galerii Graffica (kwiaciarnia Floris), sklepie Rzeszowianka na ul. Grunwaldzkiej 4, w Tesco (pasaż - salon Eziba), kiosku na ul. Słowackiego 24 (przy aptece), Informacji Turystycznej na ul. Asnyka 6, kiosku Ruchu na ul. Asnyka 2a.Bilety kosztują: 19, 29 i 39 złotych. Do nabycia są też wejściówki po 200 zł., tzw. Złote karty, zapewniające najlepsze miejsca i dostęp do Viproomu. Zamówienia grupowe można składać na mail: wersport@op.pl.

W niedzielę w hali na Podpromiu

* 18.30 - 19.20

przed walkami bokserów zagrają zespoły muzyczne

* 19.30

walki pokazowe rzeszowskich bokserów (Wisłok Rzeszów) i kickbokserów (Polonia Rzeszów)

* 20.10

Przemysław Saleta stoczy trzyrundowy pojedynek z Wojciechem Jastrzębskim w formule K1

* 20.30

Na ring wyjdą zawodowi bokserzy

- waga półciężka: Rafał Jackiewicz - Wojciech Konczalski (6 rund)

- waga junior ciężka: Paweł Kołodziej - Pavel Homola ze Słowacji (4 rundy)

- waga ciężka: Włodzimierz Łazebnik - Peter Vaneczek z Czech (6 rund), Tomasz Bonin - Ralph Packheiser z Niemiec (8 rund)

- waga junior ciężka: Krzysztof "Diablo" Włodarczyk - Bruce Oezbek z Turcji (8 rund).

* 23.30

WALKA WIECZORU

- waga półciężka Dawid "Cygan" Kostecki - Dhafir Smith z USA (10 rund)