Marcin Wachowicz piłkarzem Lecha Poznań

Zawodnik ŁKS Łódź podpisze z ?Kolejorzem? trzyletni kontrakt

Połowicznego, bo udało się uzgodnić warunki transferu jednego piłkarza - Marcina Wachowicza. Ten zawodnik został przez Lecha kupiony. Za ile? Niechlubną polską tradycją jest zatajanie kwot transferowych. Tak jest i tym razem. - Zobowiązaliśmy się do tajemnicy - mówi prezes Lecha Radosław Majchrzak. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że ŁKS otrzyma za Wachowicza 200 tys. zł. Kontrakt jest trzyletni, a Lech będzie płacił w ratach. Sam Wachowicz już wcześniej deklarował chęć gry w Poznaniu.

Sprawa przejścia do Lecha Pawła Golańskiego została przełożona na przyszły tydzień. "Kolejorz" przedstawił ŁKS listę graczy, których jest gotów łodzianom wypożyczyć, by ogrywali się w II lidze. Oczywiście, nie chodzi tu o graczy takich jak Łukasz Madej. W grę wchodzi zwłaszcza Dariusz Stachowiak, a także pozostali zawodnicy rezerw Lecha. ŁKS poprosił o czas na zastanowienie - tę propozycję musi rozważyć łódzki trener. - Nie wykluczamy też ostatecznie rozliczenia w gotówce - zastrzega jednak Majchrzak. - Myślę, że się dogadamy, bo rozmowy z ŁKS przebiegają póki co w kapitalnej atmosferze.

Nie wchodzi już w rachubę wypożyczenie do Łodzi czy gdziekolwiek indziej Zbigniewa Zakrzewskiego. - Podjęliśmy decyzję, że gracz ten zostanie w Poznaniu - mówi Majchrzak.

Oddala się natomiast możliwość przejścia do Lecha Marcina Chmiesta, niezwykle utalentowanego napastnika GKS Bełchatów. - To przyszły reprezentant Polski - zapowiadają łódzcy dziennikarze. Nic dziwnego, że kolejka klubów, która ustawiła się po niego jest długa - poza Lechem także Legia Warszawa, Wisła Kraków, Widzew Łódź, Cracovia. Ta ostatnia ma największe szanse, bo proponuje najwyższe kontrakty. Z kolei GKS Bełchatów zaoferował Chmiestowi przedłużenie umowy i podwyżkę do 170 tys. zł rocznie. To raczej kładzie na łopatki koncepcję wymiany Chmiesta na Pawła Kaczorowskiego. Lechita zarabia przecież w Poznaniu dużo więcej niż może mu zaproponować Bełchatów.

n - Chyba mój wyjazd na Wschód się oddala - stwierdził wczoraj Krzysztof Gajtkowski. Napastnikiem Lecha wyraziło wstępne zainteresowanie kilka klubów z Rosji i Ukrainy, m.in. Szinnik Jarosław. Gajtkowski nawet wybierał się na testy, ale póki co nikt nie zadzwonił, by go zaprosić. Prezes Majchrzak uspokaja: - Nic nie jest przesądzone. Do testów powinno jednak dojść, ale konkretów faktycznie wciąż nie ma.

Marcin Wachowicz

Pochodzi z Choszczna, do którego z Poznania będzie miał znacznie bliżej, niż dotychczas z Łodzi. A to ważne, bo 23-letniemu pomocnikowi urodził się niedawno syn Kajetan.

W ŁKS Wachowicz dał się poznać jako niezwykle dynamiczny i przebojowy pomocnik. Gra po lewej stronie boiska, lubi też zbiegać do jego środka. Mimo iż przez kilka tygodni leczył kontuzję, był najskuteczniejszym piłkarzem II-ligowca (zdobył 7 goli).

Wachowicz ma na koncie tytuł mistrza Polski z Polonią Warszawa, wywalczony w 2000 r. (zagrał wtedy w jednym spotkaniu). Oprócz tego piłkarz występował także w Polonii Choszczno, Mazowszu Grójec, Czarnych Żagań, Dolcanie Ząbki, Hutniku Warszawa i Ceramice Opoczno.

pele