Startuje Miejska Liga Piłki Halowej w Pionkach

Po raz trzeci w najbliższą niedzielę wystartują największe w Radomskiem halowe rozgrywki - Miejska Liga Piłki Halowej w Pionkach. Patronat prasowy nad imprezą tradycyjnie objęła ?Gazeta Wyborcza?

Kiedy przed trzema laty ligę organizowała grupa entuzjastów, niewiele osób wierzyło w jej powodzenie. A jednak udało się. Już podczas debiutu zyskała ogromną popularność kibiców (trybuny hali w Pionkach pękały w szwach), a wieść o doskonałej organizacji i atrakcyjnych nagrodach rozeszła się po regionie lotem błyskawicy. W efekcie już przed rokiem do uczestnictwa zgłosiło się 28 drużyn. Okazało się, że i ta liczba zostanie szybko pobita. Mimo że wieść o zapisach do ligi obiegła Radomskie jedynie pocztą pantoflową (organizatorzy zaraz po zakończeniu edycji mieli tyle zapisów, że bali się, iż będą musieli odmówić zbyt dużej liczbie zespołów), padł rekord. W tegorocznych rozgrywkach wystartuje 31 ekip! - Nie ukrywam, że frekwencja nas zaskoczyła, ale z tego akurat możemy się cieszyć - nie ukrywa radości główny organizator ligi Łukasz Śmietanka.

Pierwszy etap rozgrywek to jak zwykle rywalizacja w grupach. Tym razem będą trzy. Grupę A stworzą: Nankatsu, Róża Jedlnia Let., Gumisie, Mocni Full, Czarna Elka, Spoceni w Lodówce, Blow Team, Arka Augustów, Drink Tim III, Kanonierzy, Orange Team Reaktywacja. W grupie B zagrają: Mix-Stryjeks, Szalone Leniwce, Meglimet, Drużyna A, Transjan, Em-Ka, Partizana Pionki, FC Pionki, FC Talibans, Suskowola. A w grupie C rywalizować będą: Sezamkowa, Green Power, Straż Pożarna, The Scorpions, Pops Skład, Sędziowie, Mobil Open Gate, Dakar, Unilever, Brygada R-R. Drużyny zagrają systemem "każdy z każdym". Do etapu play off zakwalifikuje się po pięć zespołów z każdej grupy. Stawkę uzupełni drużyna, która spośród ekip zajmujących po rundzie zasadniczej szóstą lokatę będzie mogła pochwalić się najlepszym bilansem.

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali też niespodzianki dla kibiców. Na stronie www.proch.pionki.prv.pl działać będzie liga typera. Ogłoszony został ponadto konkurs na logo MLPH. Prace należy przesyłać na adres: mlph@vp.pl.

Po raz pierwszy toczyć się będzie także rywalizacja oldboyów. Na zgłoszenia zawodników urodzonych w roku 1970 i starszych organizatorzy czekają do 12 stycznia.

Sponsorzy: Urząd Miasta, Mlekpol, McDonald's, Jelfa Jelenia Góra, Pilicka Telefonia, Kreisel, mBank, Brenda Sport, Planete, Totalizator Sportowy, Wasa, Barilla, Electronic Arts, Canal+, Olimp Laboratories.

Patronat medialny: "Gazeta Wyborcza", www.pionki.info.