BOKS ZAWODOWY

Zadzwonię do pana w nocy, proszę nie wyłączać telefonu. Powiem gdzie jest pas - mówiła kobieta, która telefonowała do menedżera Piotra Wernera we wtorek. - Mam nadzieję, że to już koniec kłopotów - mówi Werner

Przypomnijmy, pas mistrza świata WBC należący do Dawida Kosteckiego zginął w ubiegły czwartek z samochodu Piotra Wernera. Do wtorku się nie odnalazł choć wyznaczono za niego nagrodę 10 tysięcy złotych. Sytuacja jest bardzo skomplikowana bo walkę w obronie tytułu mistrza świata organizacji WBC w wadze półciężkiej Dawid Cygan Kostecki stoczy już w najbliższą niedzielę w rzeszowskiej hali na Podpromiu.

We wtorek przed południem Piotr Werner otrzymał tajemniczy telefon.

- Proszę nie wyłączać komórki - mówiła młoda kobieta. - Zadzwonię do pana w nocy i powiem gdzie znajdzie pan pas. Nie chcę nagrody.

- Mam nadzieję, że nie jest to kolejny głupi żart i pas nareszcie się znajdzie - mówi Piotr Werner. - Na wszelki wypadek zamówiliśmy w USA nowy pas i w razie czego w środę rano poleci do Polski - dodaje organizator rzeszowskiej gali boksu zawodowego (do czasu zamknięcia tego wydania Gazety Piotr Werner nie odebrał jeszcze telefonu od informatorki).

Do walki zostało jeszcze sześć dni. Trwają ostatnie przygotowania. Oficjalne ważenie Dawida Cygana Kosteckiego i jego rywala Amerykanina Dhafira Smitha odbędzie się w ratuszu w piątek o godzinie 15. Obaj bokserzy skrzyżują rękawice w najbliższą niedzielę 19 grudnia około godziny 23. Rzeszowska Gala Boksu Zawodowego rozpocznie się jednak już o 19. Na początek swoje umiejętności zaprezentują młodzi rzeszowscy bokserzy i kickbokserzy. Później Przemysław Saleta stoczy trzyrundowy pojedynek w formule K1 z Wojciechem Jastrzębskim. Na rzeszowskim ringu zawalczą także Tomasz Bonin (waga ciężka), Krzysztof Diablo Włodarczyk (półciężka), Paweł Konieczny (półciężka), Włodzimierz Łazebnik (ciężka) i Rafał Jackiewicz (półciężka). Rywalami polskich bokserów będą zawodnicy zagraniczni.

Rzeszowskiej gali przyglądał się będzie Max Walker szef organizacji boksu zawodowego WBC.

Bilety w przedsprzedaży

Wejściówki można kupować: w hali na Podpromiu, kinie Zorza, CH Europa (klub Akademia i sklep muzyczny Best), lokau Iglo w Rynku, Galerii Graffica (kwiaciarnia Floris), sklepie Rzeszowianka na ul. Grunwaldzkiej 4, w Tesco (pasaż - salon Eziba), kiosku na ul. Słowackiego 24 (przy aptece), Informacji Turystycznej na ul. Asnyka 6, kiosku Ruchu na ul. Asnyka 2a.

Bilety kosztują: 19, 29 i 39 złotych. Do nabycia są też wejściówki po 200 zł., tzw. Złote karty, zapewniające najlepsze miejsca i dostęp do Viproomu. Zamówienia grupowe można składać na mail: wersport@op.pl.