KKB Dystans organizuje Sylwestrowy Bieg Radości

Niezależnie od mrozu czy niepogody kilkuset śmiałków pokona w sylwestra 10-kilometrową trasę po bulwarach wiślanych. Sylwestrowy Bieg Radości organizuje Krakowski Klub Biegacza ?Dystans?.

KKB "Dystans" to zrzeszenie maratończyków, którzy poprzez organizację imprez biegowych w Krakowie i okolicach chcą podnieść atrakcyjność miasta dla turystów. Pierwszym sukcesem było zorganizowanie na powitanie wiosny półmaratonu - "Biegu Marzanny", a później przeprowadzenie po Trasie Tynieckiej "Kwietnego Biegu" w 25. rocznicę pierwszej mszy Ojca Świętego na krakowskich Błoniach.

- Mamy nadzieję, że obydwie imprezy razem z Cracovia Maratonem zagoszczą na dobre w kalendarzu biegaczy - nie kryje Andrzej Madej z KKB "Dystans", który jednocześnie został dyrektorem Sylwestrowego Biegu Radości.

Impreza biegowa z 31 grudnia ma na celu nie tylko promocję rekreacji, ale też uświetnienie pamięci kompozytora Ludwika van Beethovena. Dlaczego akurat jego? W 1945 roku do zasobów Biblioteki Jagiellońskiej trafiły rękopisy partytur Beethovena jako zadośćuczynienie za zniszczenia, jakie dokonały wojska niemieckie w Polsce.

- Tym samym Kraków stał się jednym z miast chroniących część dziedzictwa kulturowego Europy. Tym cenniejszą, że dotyczącą autora hymnu Europy - zwraca uwagę Andrzej Madej.

Uroczystość zakończenia biegu zostanie wzbogacona o wykonanie hymnu Europy.

Budżet Sylwestrowego Biegu Radości wyniesie ok. 30 tys. zł - wszystko ze środków prywatnych. KKB "Dystans" jest przygotowany na to, że weźmie w nim udział nawet 300 biegaczy. Każdy z nich będzie mógł jednocześnie wziąć udział w konkursie na sylwestrowy strój biegacza. Nad konkursem pieczę sprawuję ASP.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii męskich i kobiecych otrzymają nagrody rzeczowe o wartości 500 zł. Mróz zawodnikom nie będzie straszny, gdyż na mecie każdy otrzyma kubek gorącego napoju (sylwestrowy napój o nazwie Smoczy Ogień), herbatę oraz ciepły posiłek. Start i meta zostaną usytuowane pod Smoczą Jamą.

Zapisów można dokonywać na stronie klubowej: www.dystans.krakow.pl