Koszykówka n Niższe Ligi

Wygrały wszystkie zespoły grające w drugiej lidze koszykarzy. Nie grała znowu Legia, tym razem z powodu zawodów szermierczych.

Ważne zwycięstwo odnieśli koszykarze Legionu Legionowo, pokonując wicelidera grupy A II ligi, Żubry Białystok. Kluczowa okazał się trzecia kwarta, którą Legion wygrał 25:12. - W pierwszej połowie zagraliśmy, po prostu, słabo. Potem zaczęła przynosić efekty nasza taktyka pressingu na rozgrywającego i to było kluczowe w tym meczu. - powiedział opiekun Legionu, Michał Spychała. Po tym zwycięstwie Legion awansował na piąte miejsce w tabeli.

Bez problemu kolejne zwycięstwo odnieśli koszykarze Znicza. - Graliśmy falami. W drugiej kwarcie prowadziliśmy już nawet 17 punktami, by pozwolić sobie później na stratę wielu niepotrzebnych koszy. Na szczęście później uspokoiliśmy grę i było już znacznie lepiej - skomentował postawę własnego zespołu trener Krzysztof Żolik. Po tym meczu Znicz prowadzi z przewagą jednego zwycięstwa. Cenne zwycięstwo odniosły rezerwy Polonii Warszawa i dzięki temu awansowali na trzynaste miejsce.

Drugi weekend z rzędu nie grała Legia . W miniony weekend w hali OSIR-u na Bemowie rozgrywano zawody szermiercze, więc mecz nie mógł się odbyć. Z kolei prośba o rozegranie meczu w piątek została odrzucona przez zespół AZS-u Gorzów.

II LIGA MĘŻCZYZN

Grupa A:

CA~IB AZS PW LEGION LEGIONOWO - ŻUBRY BIAŁYSTOK 83:73 Kwarty: 16:21, 18:19, 25:12, 24:21. Legion: Andres 22, Korczak 15 (1), Wojdak 12 (3), Lipiński 12 (1), Paszkiewicz 7 (1) oraz Basiewicz 6, Makulec 5, Wójcicki 4.

ŚLĄSK II WROCŁAW - MKS ZNICZ PRUSZKÓW 69:85 Kwarty: 15:21, 23:23, 16:20, 15:21. Znicz: Bochenek 24, Świech 17, Czubek 10 (2), Kitzinger 7, Lenkiewicz 6 (2) oraz Kuraś 7 (1), Matuszewski 6, Łapiński 4, Sosnowik 4.

POLONIA II WARSZAWA - POLONIA LESZNO 78:66 KWARTY: 19:14, 14:32, 21:13, 24:7. Polonia II: Majewski 24 (5), Dutkiewicz 23 (2), Przybylski 8, Pisarczyk 8, Podobas 13 (1) oraz Kowalczyk 2