Porażka siatkarzy z Sosnowca z Resovią

?Kaziki? nadal bez formy. Tym razem przegrały u siebie z beniaminkiem - Resovią. To ich czwarta porażka z rzędu. - Nie wiemy, co się z nami dzieje - rozkładał w niedzielę ręce Jakub Łomacz, najlepszy zawodnik sosnowieckiej drużyny.

Siatkarze Resovii czuli się w Sosnowcu jak u siebie. Dopingowała ich setka ubranych w klubowe koszulki kibiców. Dla Ryszarda Boska, byłego siatkarza Płomienia Milowice, faworytem byli goście. - Serce jest po stronie sosnowiczan, jednak rozum podpowiada, że wygra Resovia. Gospodarze ostatnio grają słabo... - twierdził przed meczem mistrz olimpijski z Montrealu. Jego przewidywania nie sprawdziły się tylko w pierwszym secie. Wygrała go Polska Energia 30:28, choć dwie piłki meczowe miała już Resovia. W zespole gospodarzy dobrze grali: Żygadło, Bartłomiej Soroka i Jakub Łomacz. - Byłem spokojny o wynik. Widziałem, że gospodarze są zmęczeni grą w Lidze Mistrzów i pierwszego seta wygrali jeszcze tylko niesamowitą ambicją. Gdy prowadziłem Mostostal, graliśmy w LM i w krajowych rozgrywkach broniliśmy się wtedy przed spadkiem. A już w następnym sezonie zdobyliśmy mistrzostwo Polski. Gra w Lidze to ogromny wysiłek - usprawiedliwiał sosnowiczan Jan Such, szkoleniowiec Resovii. W drugim secie gospodarze prowadzili 6:2 i 10:7. Wtedy w zespole gości pojawił się doświadczony Sławomir Gerymski. 36-letni rozgrywający, choć grał z bolącą ręka, uspokoił grę Resovii, która wygrała tego seta, a także dwa następne. Po trzecim secie z hali wyszli kibice z fanklubu Polskiej Energii, którzy wcześniej wywiesili transparent "Brak ambicji równa się brak dopingu". - Szkoda, że w trudnym momencie kibice odwracają się od nas - skomentował postępowanie fanów Marian Kardas, szkoleniowiec "Kazików". - To był ostatni mecz przed przerwą w rozgrywkach. Obiecuję, że w drugiej rundzie odrobimy straty - zapowiedział Kardas. - Polska Energia to bardzo dobry zespół. Gdy zakończy grę w Lidze Mistrzów, to pokaże, na co go stać - wtórował mu Gerymski. Najlepszym zawodnikiem wczorajszego meczu został wybrany Siergiej Żywołożnyj, były gracz sosnowieckiego klubu.

KP Sosnowiec 1 (30, 18, 21, 22)

KP: Żygadło, Szczygieł, Soroka, Łomacz, Kudłacik, Bartman, Legień (l) oraz Cyvas, Zelic, Cimochowski

Resovia: Pieczonka, Kupisz, Kozłowski, Kamuda, Józefacki, Żywołożnyj, Łuka (l) oraz Podpora, Gerymski, Pawłowski

Pozostałe wyniki Polskiej Ligi Siatkówki: AZS Nysa - Pamapol Domex AZS Częstochowa 0:3 (21:25, 13:25, 14:25), AZS Politechnika Warszawska Warszawa - PZU AZS Olsztyn 1:3 (25:19, 18:25, 23:25, 18:25), Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle - Skra Bełchatów 2:3 (25:20, 22:25, 17:25, 25:18, 13:15)

10. AZS Nysa 0-9 1 7:27