Liga holenderska: Feyenord - PSV 3:3

Feyenordem Rotterdam zremisował w meczu na szczycie z prowadzącym w tabeli PSV Eindhoven 3:3 (2:0) po bramce Barta Goora w 92 minucie.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości. Już w 6 minucie pierwszą bramkę dla przyjezdnych strzałem głową zdobył Philip Cocu. 18 minut później prowadzenie dla PSV podwyższył Jefferson Farfan i goście schodzili na przerwę z dwoma bramkami przewagi.

Zaledwie 4 minuty po wznowieniu gry kontaktowego gola zdobył Salomon Kalou, dobijając piłkę po strzale Barta Goora. Bramka strzelona przez Kalou była pierwszą straconą przez PSV od 1159 minut, co jest nowym rekordem ligi holenderskiej. W 70 minucie ponownie na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził gości Amerykanin DaMarcus Beasley.

Ostatnie 8 minut należało jednak do drużyny gospodarzy. Najpierw w 82 minucie na 2-3 strzelił Shinji Ono a już w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Belg Bart Goor.

Na boisku nie pojawił się występujący w barwach Feyenordu Euzebiusz Smolarek, który najprawdopodobniej w przerwie zimowej zostanie wypożyczony do innego klubu ligi holenderskiej.

W innym dzisiejszym meczu Ajax Amsterdam pokonał na własnym boisku Vitesse Arnhem 1-0 po golu w 88 minucie Ryana Babela.

Po 16 kolejkach z dorobkiem 42 punktów prowadzi drużyna PSV mając 3 punkty przewagi nad AZ Alkmaar, który w sobotę rozbił 5-0 Twente Enschede. Feyenord zajmuje 4 pozycję (31 punktów) i traci trzy punkty do Ajaxu