W Hutniku budują boisko ze sztuczną trawą

Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów, to w przyszłym tygodniu na Suchych Stawach oddane zostanie do użytku oświetlone boisko ze sztuczną trawą.

Będzie to jedyne boisko (36 x 51 m) w Krakowie ze sztuczną nawierzchnią na naturalnym (a nie betonowym) podłożu. Dziś i jutro finalizowane będą prace przy budowie podłoża i zakładaniu ogrodzenia. Jeżeli w przyszłym tygodniu nie chwyci mróz, to rozpocznie się układanie trawy, która czeka już w klubowym magazynie. Boisko to kosztowało ok. 450 tys. zł. Pieniądze dało miasto.

Kibiców Hutnika nie mniej interesują sprawy transferowe wokół pierwszej drużyny. - W czwartek otrzymałem telefon ze Szczakowianki Jaworzno w sprawie Darka Kołodzieja - potwierdza prezes Hutnika Władysław Handziuk. Czy w zamian za Marcinów: Makucha i Dudzińskiego, do Cracovii odejdzie Piotr Madejski? - To zakulisowe informacje, o których nic nie wiem - odpowiada prezes Hutnika.

Pożegnano się z Rajmundem Kulą (nikt w klubie nie był zadowolony z napastnika, który jesienią strzelił tylko jednego gola) i Marcinem Karpińskim. - Musimy kogoś znaleźć na ich miejsce - przyznaje prezes. Szefowie klubu zdecydowali, że trenerem pierwszej drużyny pozostanie Robert Kasperczyk.

W najbliższy weekend Hutnik zagra w turnieju halowym w Chrzanowie. Przeciwnikami krakowian będą gospodarze - Fablok oraz Odra Wodzisław, Kmita Zabierzów i Raków Częstochowa.